Az adminisztráció az adók számával csökkenthető, az 58 adót az új kormány 48-ra mérsékelte, de az a célja, hogy 10-20 adónál több ne legyen Magyarországon – tette hozzá a Napi Gazdaság konferenciáján. Az új Széchenyi-tervet uniós pénzből valósítja meg a kormány, 2013-ig még 1800 milliárd forint szabad forrás áll a rendelkezésére. Ennek a fele fordítható közvetlenül gazdaságfejlesztésre – ismertette.
A 2011 januárjától induló új pályázatok lényege az lesz, hogy nem a vállalkozókat alakítja a támogatást igénylő pályázatokhoz, hanem épp fordítva – mondta. Az eddigi gyakorlatban ugyanis véleménye szerint rosszul szocializálódtak a vállalkozók. Az volt a kérdésük, mire pályázzanak, holott a valós probléma az, hogy egy jó ötletet miként lehet finanszírozni. A pályázatírók problémája lesz jövőre, hogy miként rakják össze a vissza nem térítendő támogatásból, kedvezményes hitelből, illetve tőketámogatásból a jó ötlet finanszírozását – hangsúlyozta.
Az államtitkár elmondta, hogy az új Széchenyi-terv vállalkozásfejlesztési programjában 4 pályázatcsoport lesz legfeljebb 15 konkrét pályázattal. A program része lesz a versenyképességi szerződés is, amelynek keretében az önkormányzat és az állam abban állapodik meg, hogy meghatározott idő alatt hány új munkahely keletkezik a településen. A vállalkozásfejlesztési program 4 év alatt 150 ezer munkahelyet teremt.
(MTI)

Zacher Gábor: Tudni kell nemet mondani!