A legnagyobb hitelintézetek határidőre befizették a bankadót

A legnagyobb hazai hitelintézetek határidőre teljesítették a bankadó esedékes részének befizetését.

MNO
2010. 09. 30. 17:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az OTP-csoport MTI-hez eljuttatott közleménye szerint az OTP érintett magyarországi vállalatai az általuk a 2010. év után fizetendő összesen 36 milliárd forint pénzintézeti különadó első felét, azaz 18 milliárd forintot a jogszabályban meghatározott határidőre, 2010. szeptember 30-ig teljesítették. Az újonnan bevezetett különadó 2010-ben összesen 36 milliárd forinttal növeli az OTP-csoport hazai tevékenységének költségeit, amelynek negatív adózott eredményhatása – mintegy 29 milliárd forint – a harmadik és negyedik negyedév eredményét terheli.

A K&H Bank közlése alapján a hitelintézeti csoport összesen új bankadó címén 16,2 milliárd forintot fizet be a büdzsébe, ebből a bankra 14,2 milliárd, a biztosítóra 1,3 milliárd, az alapkezelőre 0,2 milliárd, a lízingcégre 0,4 milliárd forint esik. A meglévő bankadóval együtt a csoport éves szintű befizetési kötelezettsége 17,1 milliárd forint. A K&H azt is tudatta: az adót két egyenlő részletben fizeti be a hitelintézeti csoport, mégpedig szeptember 30-ig és december 10-ig. Az eredménykimutatásban az időarányos rész fog megjelenni a működési költségek között. A K&H Bank azt is közölte: nem hárítja át az ügyfelekre a bankadó terhét akkor, ha az intézkedés valóban csak egyszeri, átmeneti lesz.

A CIB-csoport bankadó-befizetési kötelezettsége 12,8 milliárd forint, ebből a CIB Bankra eső rész 10,7 milliárd forint. A fizetendő összeget két egyenlő részletben szeptemberben és decemberben számolják el – tájékoztatta a CIB Bank az MTI-t. Az Erste Bank Hungary Nyrt. éves szinten 12,686 milliárd forint bankadót fizet be a költségvetésbe, ebből 6,342 milliárd forintot teljesített szeptember 30-án a bank.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.