A képekkel illusztrált riportból megtudhatja az olvasó, hogy amikor bejelentették az erőmű vezetői, hogy bezárják a vállalatot, a hír megrázta az ipari várost, Oroszlányt, amelynek 20 ezer lakosa közül közel háromezernek ad munkát valamilyen módon a szén, ráadásul az erőmű a legnagyobb adófizetője a városnak, s innen kapja a meleget ötezer lakás is.
A riport szerint az erőmű bezárása annak köszönhető, hogy az Európai Unió nem nézi jó szemmel a „rendkívül szennyező” technológiát, s ezért megtiltotta az effajta erőművek támogatását. A cikk szerint a vállalat évente 30 millió dollárnál is több állami támogatást kapott eddig, s ennek elmaradása végzetes az erőmű és a szénipar számára. Pedig, írja a szerző, a szén a közösségek éltető ereje Magyarországon és Németországon át Kentucky-ig és Nyugat-Virginiáig, mert munkát, energiát és meleget nyújt.
A riportban megemlítik, hogy az erőművet annak ellenére zárják be hamarosan, hogy az elmúlt években megpróbálták csökkenteni a károsanyag-kibocsátást, de a környezetvédelem most mégis megfojtja az erőművet és a szénbányát.
Az írásban megszólal Oroszlány polgármestere és a térség országgyűlési képviselője is. Bertalan Judit fideszes képviselő a cikk szerint ellenzi a bánya és az erőmű bezárását, és azt mondja, hogy bár az EU-ban élünk, Magyarországon ezt helyi kérdésként szeretnék kezelni.
A riportban nem esik szó arról, mi az erőmű bezárásnak valódi oka, s arról sem, milyen különös körülmények között döntöttek a roló lehúzásáról. Erről bővebben itt olvashatnak.

Harcosok Klubja: Bemutatkozott a BOK Csarnokban az Orbán Viktor által életre hívott online sereg