A közlés szerint a kivitelező cég már befejezte a munkát, „levonult” a településről, megtörtént a műszaki átadás, már csak az azt követő adminisztrációs feladatok vannak hátra a projekt zárásáig. A projekt megvalósításának összes költsége csaknem 500 millió forint volt, amelyből az Európai Unió és a magyar állam által nyújtott vissza nem térítendő támogatás összege mintegy 390 millió forintra tehető. A fennmaradó összeg saját forrás, amelyet az önkormányzat 50 százalékban hitelből, a másik felét pedig az Európai Unió Önerő Alapjának támogatásából biztosított, melynél a hitel fedezete a lakossági hozzájárulás volt, amelynek összege 166 ezer forint ingatlanonként.
A beruházás célja az volt, hogy a szennyvízkezeléssel nem rendelkező, csaknem másfél ezer lakosú településen korszerű elvezetőhálózat épüljön ki az alsóberecki telephez való csatlakozással, ahonnan biológiai tisztítás után a víz a Bodrog folyóba kerül.
A projekt megvalósítása megszünteti a talajszennyezést, elősegíti a környezettudatos gondolkodást, kedvező hatással van a levegő minőségére és a településen élők biztonságos és egészséges életkörülményeire. A szennyvízcsatorna-hálózat megépítése nélkül a település véglegesen leszakadt volna Európa, de még a környezetének színvonalától is – olvasható a tájékoztatóban. Bodroghalom Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, Miskolctól közúton 93 kilométerre keletre, a Bodrogköz szívében található.
(MTI)

Hűvös van, de lesz ez még rosszabb is – előrejelzés