Európa-bajnoki selejtezők
A csoport
Ahogy azt várni lehetett, a világbajnoki bronzérmes Németország simán legyőzte a Kölnben vendégeskedő Azerbajdzsán válogatottját. Joachim Löw tanítványai már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát, Westermann közeli találata után Podolski és Klose is a ráadás pillanataiban talált be Agajev hálójába. A szünet után egy azeri játékos furcsa mozdulattal segítette saját kapujába a labdát, majd megtette ezt Neuer is a másik oldalon, amikor Dzsavadov szögletét paskolta a hálóba. A végén még ráerősítettek a németek, s Badstuber fejesével, valamint Klose találatával 6–1-re diadalmaskodtak
Izgalmas csatát hozott a török–belga derbi, melyen a vendégek Daniel Van Buyten góljával jutottak előnyhöz az első játékrészben, ám a hazaiak a fordulás után fordítani tudtak, de a Bayern védője ismét betalált. Végül Arda Turan döntötte el a három pont sorsát a félholdasok javára. Az osztrákok a 91. és a 92. percben szerzett gólokkal múlták felül Kazahsztánt.
Eredmények:
Törökország–Belgium 3-2 (Hamit Altintop, Semih, Arda, illetve Van Buyten 2)
Ausztria–Kazahsztán 2-0 (Linz, Hoffer)
Németország–Azerbajdzsán 6-1 (Klose 2, Westermann, Podolski, Szadigov – öngól, Badstuber, illetve Dzsavadov)
Az állás: 1. Németország (6 pont), 2. Törökország (6), 3. Ausztria (3), 4. Belgium (0), 5. Azerbajdzsán (0), 6. Kazahsztán (0)
B csoport
Szlovénia után Szlovákia is megtréfálta az orosz válogatottat: déli szomszédunk a világbajnoki pótselejtezőn ejtette is a szbornaját, északi szomszédunk pedig a tegnapi Eb-selejtezőn győzte le idegenben Dick Advocaat együttesét a mélynövésű Stoch találatával. Kiélezett csatát hozott a macedón–örmény találkozó, a vendégek a 95. percben még 2–1-re vezettek, de Naumoszki tizenegyesgóljával még sikerült egyenlítenie a hazai csapatnak. Az írek kötelező győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben Andorra ellen.
Eredmények:
Oroszország–Szlovákia 0-1 (Stoch)
Macedónia–Örményország 2-2 (Djurovszki, Naumoszki 11-esből, illetve Movsziszjan, Manucsarjan)
Írország–Andorra 3-1 (Kilbane, Doyle, Keane, illetve Alejo)
Az állás: 1. Írország (6 pont), 2. Szlovákia (6), 3. Oroszország (3), 4. Örményország (1), 5. Macedónia (1), 6. Andorra (0)
C csoport
Bár sokáig a szlovénok álltak győzelemre, Nikola Zsigics 86. percben szerzett találatával Szerbia otthon tartotta legalább az egyik pontot az egykori testvérországok csatáján. Az olaszoknak remekül sikerült viszont a Feröer elleni összecsapás. Cesare Prandelli ismét Firenzében irányíthatta csapatát, Gilardino pedig saját közönsége előtt ünnepelhette újabb válogatottbeli gólját. Ezzel vezettek az olaszok, majd De Rossi és Cassano góljaival a szünetig háromgólos előnyre tettek szert. A végén Quagliarella közelről, Pirlo pedig szabadrúgásból volt eredményes, így vált fölényessé az itáliai siker.
Eredmények:
Szerbia–Szlovénia 1-1 (Zsigics, illetve Novakovic)
Olaszország–Feröer 5-0 (Gilardino, De Rossi, Cassano, Quagliarella, Pirlo)
Az állás: 1. Olaszország (6 pont), 2. Szerbia (4), 3. Észak-Írország (3), 4. Észtország (3), 5. Szlovénia (1), 6. Feröer (0)
D csoport
Albánia legyőzte Luxemburgot, Fehéroroszország pedig gól nélküli döntetlenre végzett Romániával, így meglepetésre ez a két csapat vezeti a Eb-selejtezők D csoportját. Franciaországnak sikerült javítani, Boszniában Benzema és Malouda találataival 2–0-ra győzött. Laurent Blanc szövetségi kapitány vezetésével először nyertek a gallok.
Eredmények:
Fehéroroszország–Románia 0-0
Albánia–Luxemburg 1-0 (Salihi)
Bosznia-Hercegovina–Franciaország 0-2 (Benzema, Malouda)
Az állás: 1. Albánia (4 pont), 2. Fehéroroszország (4), 3. Franciaország (3), 4. Bosznia-Hercegovina (3), 5. Románia (2), 6. Luxemburg (0)
E csoport
A magyar csoportban Svédországnak könnyű ellenfél jutott keddre, San Marino nem is úszta meg hat kapott gól alatt. A fölényes sikerből Zlatan Ibrahimovic két góllal vette ki a részét, de a Simoncini testvérek is gólt szereztek, igaz, mindketten saját kapujukba juttatták a labdát. Rajtuk kívül Granqvist és a 96. percben betaláló Berg volt még eredményes. Húsz perc alatt minden fontosabb eseményre sor került a Hollandia–Finnország-mérkőzésen. Az oranje egy gyorsan elvégzett szögletrúgás után Huntelaar pontos fejesével vezetett, majd a Van Bommel felökleléséért megítélt büntetőt szintén a Schalke támadója értékesítette. Két percre rá a hórihorgas Forssell fejesgóljával szépítettek a finnek. A maradék 72 percet akár el is hagyhatták volna a csapatok, az eredmény ugyanis már nem változott.
Eredmények:
Magyarország–Moldova 2-1 (Rudolf, Koman, illetve Suvorov)
Svédország–San Marino 6-0 (Ibrahimovic 2, D. Simoncini – öngól, A. Simoncini – öngól, Granqvist, Berg)
Hollandia–Finnország 2-1 (Huntelaar 2, egyet 11-esből, illetve Forssell)
Az állás: 1. Svédország (6 pont), 2. Hollandia (6), 3. Magyarország (3), 4. Moldova (3), 5. Finnország (0), 6. San Marino (0)
F csoport
Meglehetősen szűkmarkúan bántak a csapatok a gólokkal az F csoportban, két találkozó is gól nélkül ért véget, egyedül a lettek tudtak ellenfelük eszén túljárni, eredményességüknek köszönhetően idegenben legyőzték Máltát.
Eredmények:
Grúzia–Izrael 0-0
Málta–Lettország 0-2 (Gorkss, Verpakovskis)
Horvátország–Görögország 0-0
Az állás: 1. Horvátország (4 pont), 2. Izrael (4), 3. Lettország (3), 4. Grúzia (2), 5. Görögország (2), 6. Málta (0)
G csoport
A bolgár válogatott továbbra sem képes rátalálni a helyes útra, az Angliától elszenvedett 4–0-s vereség után most hazai pályán botlottak el Montenegró ellen, amely ugyanúgy hat ponttal, százszázalékos teljesítménnyel áll a csoportjában, mint a Svájcban 3–1-s diadalt elérő szigetországiak. Wayne Rooney közel egy év után szerzett újra gólt az angol válogatottban, ezzel vezettek a vendégek Bázelben, ezt a csereként beállt – Bulgária ellen is eredményes – Adam Johnson duplázta meg a szünet után, ám Shaqiri bombagóljával visszajöttek a meccsbe a svájciak, akik Lichsteiner kiállítása miatt emberhátrányban játszottak. Darren Bent a 88. percben azonban megadta nekik a kegyelemdöfést.
Eredmények:
Bulgária–Montenegró 0-1 (Zverotics)
Svájc–Anglia 1-3 (Shaqiri, illetve Rooney, A. Johnson, D. Bent)
Az állás: 1. Anglia (6 pont), 2. Montenegró (6), 3. Wales (0), 4. Svájc (0), 5. Bulgária (0)
H csoport
Thomas Kahlenberg 91. percben szerzett góljával győzte csak le Dánia Izland válogatottját, a két északi együttes csatáján így hazai siker született. Otthon nyertek a norvégok is, akik a szinte végig egykapuzó Portugáliát verték meg 1–0-ra Huseklepp találatával. A gólnál nagyot hibázott a portugálok kapusa, Eduardo, aki sokáig várt egy hazapasszolt labda után, zavarában Carew-t találta el, a labda így a felfutó Huseklepp elé került, aki nem hibázott az üres kapura. A luzitánok így két forduló után egy ponttal a negyedik helyen állnak a csoportjukban.
Eredmények:
Dánia–Izland 1-0 (Kahlenberg)
Norvégia–Portugália 1-0 (Huseklepp)
Az állás: 1. Norvégia (6 pont), 2. Dánia (3), 3. Ciprus (1), 4. Portugália (1), 5. Izland (0)
I csoport
Nagy meglepetés érte a cseheket is, akik biztosak lehettek benne, hogy Litvániaát legyőzik hazai pályán. Ám a vendégek ezt másképp gondolták, s végül Sernas találatával győztek, mindhárom pontot elvitték Prágából. Nem ment könnyen Liechtenstein legyőzése a skótoknak, akik csak a 97. (!) percben lőtt McManus-góllal múlták felül a miniállam válogatottját.
Eredmények:
Csehország–Litvánia 0-1 (Sernas)
Skócia–Liechtenstein 2-1 (Miller, McManus, illetve M. Frick)
Az állás: 1. Skócia (4 pont), 2. Litvánia (4), 3. Spanyolország (3), 4. Csehország (0), 5. Liechtenstein (0)