BUDAPEST HONVÉD FC–ZALAEGERSZEGI TE FC 1-0 (1-0)
Budapest, Bozsik-stadion, 1000 néző. Vezette: Vad II.
Honvéd: Kemenes – Takács Á., Cuerda, Botis, Hajdú – Abass, Akassou, Coira, Sadjo – Rouani (Rufino, 77.), Danilo. Vezetőedző: Massimo Morales.
ZTE: Vlaszák – Kovács G. (Simon, 54.), Bogunovics, Miljatovic, Panikvar (Balázs Zs., 75.) – Szalai T., Kamber, Máté P., Illés Gy. – Rajcomar (Horváth A., 42.), D. Pavicsevics. Vezetőedző: Csank János.
Gólszerző: Abass (22.).
Kiállítva: Szalai T. (38.).
Szerencsés góllal győzött a Honvéd a Zalaegerszeg ellen. A 22. percben egy szögletrúgás után Abass lőtt közelről, s Vlaszák Géza csak a gólvonalon túlról tudta csak kirúgni a labdát. Negyedóra múlva emberhátrányba is került a vendégcsapat, miután Szalai T. gólhelyzetben rántotta le a hazaiak középcsatárát, Rouanit. A második félidőben tovább támadott a Honvéd, de Rouani a legnagyobb helyzeteket is elpuskázta.
ÚJPEST FC–FERENCVÁROSI TC 6-0 (2-0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 10 000 néző. Vezette: Solymosi.
Újpest: Balajcza – Szokol (Kiss Z., 69.), Takács Z., Vermes, Pollák – Böőr (Simek, 64.), Mitrovics, Egerszegi, Simon K. (Matos, 91.) – Tisza, Rajczi. Vezetőedző: Mészöly Géza
FTC: Ranilovic – Csizmadia, Balog Z., Junior – Andrezinho (Sztanics, 59.), Maróti (Adriano, 85.), Józsi, Rósa D., Tóth B. (Kulcsár D., 70.) – Schembri, Heinz. Vezetőedző: Prukner László.
Gólszerző: Simon K. (27.), Tisza (43., 92.), Rajczi (56., 72.), Mitrovics (61.).
Kiállítva: Heinz (39.).
Nagy várakozások előzték meg a találkozót, de nemcsak a a csapatok és a két szurkolótábor, de a rendőrség is kiemelt figyelmet szentelt a találkozónak. Az első félidő eleje különösebb gólhelyzet nélkül telt el, mígnem a 24. percben Pollák bal oldali beadása után Simon Krisztián – akinek három perccel korábban volt egy góllal kecsegtető szólója – a jobb alsó sarokba fejelt (1-0). A fordulópontot egyértelműen Heinz piros lapja jelentette, a cseh támadó Böőr Zoltánnal szemben durva belépője miatt került a kiállítás sorsára. Az Újpest gyorsan ki is használta az emberelőnyt, Böőr ment el a bal szélen, pontosan adott középre, ahol érkezett Tisza és közelről, bevetődve megszerezte a lila-fehérek második gólját (2-0).















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!