Nem fenyegeti recesszió a világgazdaságot

A világgazdaságot nem fenyegeti az a veszély, hogy visszakerül a recesszióba a német Bundesbank szerint.

MNO
2010. 09. 20. 16:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hétfőn ismertetett e havi elemzésben az áll, hogy bár vannak kockázatok, ezek a legtöbb országban jelentős mértékben csökkentek az utóbbi időben. Németországban az első fél évben tapasztalt erőteljes növekedés után kissé alacsonyabb sebességre kapcsol a gazdaság és mérsékelt növekedésre áll be. A jó gazdasági kilátásoknak köszönhetően élénkülni fog a fogyasztók vásárlási kedve, ami az export mellett a konjunktúra további támasza lehet. Erre utal, hogy a vállalatoknál is egyre több munkaerőt alkalmaznak – áll az elemzésben.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.