A Budapest Business Region nevű gazdasági érdektömörülés és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által közösen szervezett, Duna Stratégia elnevezésű konferencián szerdán felszólaló Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára hangsúlyozta, hogy rajtunk múlik, elszenvedjük, vagy haszonélvezőivé válunk-e az európai uniós projektnek.
A Barsiné Pataky Etelka a stratégia által tárgyalt 11 fő terület közé sorolta a közlekedést, a turizmus-kultúrát, az energiapolitikát, az árvíz- és aszályvédelmet és a versenyképességet. Hangsúlyozta, hogy az egyik központi elem lehet a Duna hajózhatóságának megvalósítása, amely akár 2015-re meg is valósulhat. Kijelentette ugyanakkor, hogy ezt ökológiai szempontokat figyelembe véve kell megvalósítani.
Fónagy arról szólt, hogy a Duna-stratégia nem kizárólag szakmai-technikai kérdés, hanem érzelmi hozzáállást is megkövetel. „Magyarország számára a Duna egy központi kérdés. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy erről ne vegyünk tudomást” – fogalmazott. Előadásában szólt arról, hogy a többi résztvevő államhoz hasonlóan Magyarország is áttekinti fejlesztési prioritásait, programjait, átrendezi strukturális forrásait.
Fónagy János szerint a Duna-régió stratégiának köszönhetően felgyorsulhat az észak-déli közlekedési folyosók fejlesztése, valóra válhat Magyarország csatlakozása az európai nagysebességű vasúti hálózatokhoz, továbbá újabb lendületet kaphat a Duna hajózhatóságának javítása, sok helyütt leromlott környezeti állapotának rendezése. Tájékoztatása szerint a szaktárca már megkezdte az Egységes Közlekedésfejlesztési Stratégia projektlistáinak átdolgozását.
(MTI)

Orbán Viktor újabb jelentős béremelést hagyott jóvá, amely sokaknak okoz majd örömet