Ügynököket szabadított a fészekrakókra az MSZP-s? + Videó

Az ügyészségen tett feljelentést a XVI. kerület fideszes polgármestere, mivel a szociális bizottság MSZP-s tagja a gyanú szerint visszaélt a rászoruló fiatalok személyes adataival. A fészekrakó program keretében tíz embernek biztosított kedvezményes lakást a kerület, majd a fiataloknak másnap egy Veress Györgyihez köthető pénzügyi cég ajánlott életbiztosítást az önkormányzat nevében. A politikus nem akart nyilatkozni a Hír Televíziónak.

MNO
2010. 09. 12. 8:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tekintse meg a hírTV összeállítását!


A XVI. kerületi önkormányzat szociális bizottsága a hét elején, zárt ülésen döntött arról, hogy kinek biztosítanak alacsony bérleti díj mellett garzont az Újszász utcában. Néhány órán belül a fiatal nyertes pályázók személyes adatai címmel, telefonszámmal együtt annak a pénzügyi tanácsadó cégnek a birtokába kerültek, amelyet a bizottság szocialista tagja, Veress Györgyi alapított.

A kerület polgármestere azt mondja: a pénzügyi tanácsadó cég alkalmazottja úgy mutatkozott be, mintha a polgármesteri hivatal megbízásából keresné fel a lakással nem rendelkező fiatalokat. Ezt szöveges üzenetek is bizonyítják.

Hangfelvétel is van


Kivétel nélkül, az összes „fészakrakót” felhívták, arról próbálták őket meggyőzni, ne a pályázatban feltételül szabott „lakáskassza előtakarékosságot” válasszák, hanem kössenek inkább náluk életbiztosítást. A hírTV birtokába került egy hangfelvétel is. Ezen a biztosítási ügynök azt is elárulja, kitől kapta meg a fiatal pályázók adatait. „Kapcsolatban vagyunk az önkormányzattal – jelenti ki az ügynök. Veress Györgyi kért engem fel, hogy találkozzam az általa megadott ügyfelekkel (…) az az igazság, hogy ő önkormányzati képviselő, és ezért találkozom én az ügyfelekkel – hallható a felvételen. – Nekem kollégám, de ezt nem kell mondani – teszi hozzá.”

A kerület polgármesterét, Kovács Pétert felháborítja az eset, főként azért, mert a magát szociálisan érzékeny pártnak valló MSZP élt vissza a rászoruló fiatalok adataival. Állítása szerint ráadásul egy olyan pénzügyi modellbe próbálta behúzni őket, amit az önkormányzat el sem fogad. A kerület fideszes polgármestere az ügyészséghez fordult, személyes adattal, illetve hatalommal való visszaélés gyanúja miatt tett feljelentést.

Veress Györgyi, a szocialisták XVI. kerületi önkormányzati képviselője a hírTV megkeresésére nem kívánt nyilatkozni.

(hírTV)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.