Nem volt kábítószer a növényben

Elutasította az előzetes letartóztatási indítványt a tiszavasvári „drogügyben” a Nyíregyházi Városi Bíróság nyomozási bírája, mert a három gyanúsított által termesztett növényben a gyorsteszt nem mutatott ki kábítószer-hatóanyagot – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság elnökhelyettese, sajtószóvivője hétfőn az MTI-vel.

MNO
2010. 10. 18. 8:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A még nem jogerős végzés indoklása szerint a gyanúsítottak nem a drogtartalmú indiai kendert, hanem a Magyarország területén szabadon növő vadkendert termesztették – írta közleményében Nyakó Zsuzsanna.

A gyanúsítottaknál lefoglalt növényi származékban az előzetes vizsgálat nem mutatta ki droghatóanyag jelenlétét, így a három férfival szemben a bíróság ítélete alapján a kábítószerrel való visszaélés gyanúja nem állapítható meg.

A tiszavasvári lakosok, akiket a napokban vett őrizetbe a rendőrség, egy családi ház udvarán termesztettek vadkendert, a növény részeit leszedték, kiszárították és a nyomozás adatai szerint tovább akarták értékesíteni kábítószerként. A bírósági végzés ellen az ügyész fellebbezést jelentett be, így az nem jogerős.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.