Szemüvegtokkal lopott autót, hat hónapot kapott

Hat hónap szabadságvesztésre ítélt a Dombóvári Városi Bíróság pénteken jogerősen egy dombóvári férfit, aki a napokban életveszélyes fenyegetéssel kényszerített két nőt az általuk használt autó átadására – közölte a rendőrség.

MNO
2010. 10. 15. 17:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 64 éves férfit gyorsított eljárásban állították bíróság elé, amely egy évre a közügyek gyakorlásától is eltiltotta őt – tájékoztatott Kitanics Zsuzsanna, a Dombóvári Rendőrkapitányság sajtóreferense. Ismertetése szerint a férfi szerda délután Dombóvár belvárosában egy fekete színű, fegyvernek látszó tárgyat szegezett a 28 éves nőnek és 49 éves édesanyjának, majd felszólította őket, hogy szálljanak ki a gépkocsiból, azt adják át neki, ellenkező esetben agyonlövi őket.

Később kiderült, hogy egy fekete szemüvegtokot fogott a sértettekre, akik azt az adott helyzetben fegyvernek vélték. A támadó a megszerzett autóval nagy sebességgel elhajtott a helyszínről, majd egy közeli kereszteződésben összeütközött egy másik személygépkocsival, amelynek nem adott elsőbbséget; a vétlen jármű vezetője könnyű sérülést szenvedett. A férfit a baleset helyszínére érkező járőrök fogták el.

A bíróság élet vagy testi épség elleni közvetlen fenyegetéssel elkövetett jármű önkényes elvétele miatt mondta ki bűnösnek B. Istvánt, aki ellen ittas vezetés miatt is eljárás indult, a légalkoholszint-mérés szerint ugyanis literenként 1,23 milligramm alkohol volt a vérében. A férfinak mindezeken túl közúti közlekedés rendjének megzavarása miatt is felelnie kell, és mivel eltiltás hatálya alatt vezetett, elzárásra vagy 150 ezer forintig terjedő pénzbírsággal sújthatják.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.