Miközben a múlt héten kipróbált tesztbuszról érkezett több száz vélemény feldolgozása zajlik, már a folytatásra is készül a pécsi önkormányzat – derül ki a városháza közleményéből. Ingyenesen próbálhatják ki az utasok az Ikarus és a Credo alacsonypadlós csuklós buszait és a Nabi különleges formájú járművét október 27-től. A helyi forgalomban közlekedő buszokról a sofőrnél leadott kérdőíven lehet véleményt alkotni, a járatokat jegy vagy bérlet nélkül is igénybe lehet majd venni.
Összességében több száz vélemény érkezett a Magyar Járműtechnikai Zrt. tesztbuszával kapcsolatban. Többnyire pozitív visszajelzéseket írtak a pécsiek (forma, belső tér, dizájn), de a busz műszaki jellemzőit (motor erőssége, motorzaj) érték kritikák. Ahogy Páva Zsolt polgármester korábban ígérte, újabb buszok érkeznek Pécsre, amelyeket szintén ki lehet majd próbálni. A közeljövőben három újabb típust, a Nabi, az Ikarus és a Credo járműveit tesztelhetik majd a pécsiek.
Az október 27-i héten érkezik Pécsre az Ikarus V187-es típusjelű, alacsonypadlós csuklós busza, amely egy héten keresztül járja majd a várost.
Ezt követően, várhatóan november 8-tól fut a pécsi utakon a Nabi Sirius busza, amely különleges formájával hódít, egyébként egy úgynevezett félalacsonypadlós, szóló, városi járat. November közepén a Credo19 típusú, csuklós, alacsonypadlós járművet vehetik tüzetesebben szemügyre azok a pécsiek, akik buszon közlekednek. A tesztbuszokon továbbra is ingyenesen lehet majd utazni, a véleményeket pedig a már megszokott módon, a sofőrnél lehet leadni.
(bama.hu)

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség