A jó hangulat Budapestre is átragad

Jó a hangulat a nemzetközi tőzsdepiacokon, így várhatóan a Budapesti Értéktőzsdén is nyereségben nyithatnak a részvényárfolyamok, de a folytatás bizonytalan, több amerikai makroadat is befolyásolja.

MNO
2010. 12. 03. 8:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csáky Attila, az Unicredit kereskedési igazgatója szerint a befektetők bizalma kezd visszatérni, ami az árfolyamok emelkedésében is tükröződik. A forint is tovább tudott erősödni, ami szinten a pozitív nyitás előjele lehet. „Hosszú” napra kell azonban számítani, több amerikai makroadatra is figyelnek pénteken a piacok, amelyek meghatározhatják a tőzsdeindexek irányát – tette hozzá.

Balásy Zsolt, a Concorde elemzője kevésbé derűlátó, szerinte a globális jó hangulat a magyar piacon „nyomottabban” jelenik csak meg, és a csütörtöki kereskedésre is utalva azt írta: ismét úgy tűnik, hogy a magyar piac megválik a globális jó hangulattól, „igazolva azt, hogy nekünk csak néhány nap felpattanás jár inkább, mint emelkedés”.

Hozzátette, hogy ezúttal a Mol ajánlata az INA 8 százalékára magyarázza valamelyest a rosszkedvet, ugyanis az ár a tegnapi INA záróárnál 63 százalékkal magasabb. Hozzátette, hogy az OTP kereskedésében is csökken a lendület.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 226,60 pontos, 1,06 százalékos csökkenéssel, 21 065,24 ponton zárt csütörtökön.

A részvénypiac forgalma 26,7 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

A Mol árfolyama 350 forinttal, 1,85 százalékkal 18 550 forintra csökkent, 5,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 33 forinttal, 0,64 százalékkal 5220 forintra erősödött, forgalmuk 11,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 0,91 százalékkal 545 forintra gyengült, forgalma 918,5 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 1295 forinttal, 2,89 százalékkal 43 505 forintra esett, a részvények forgalma 8,0 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama 260,8 millió forintos forgalom mellett 390 forinttal, 2,04 százalékkal 18 710 forintra csökkent.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.