November végén publikált a Barclays Wealth pénzügyi szolgáltató cég egy felmérést a különböző nemzetek jótékonysági hajlamáról. Összesen 2000 milliomost kérdeztek világszerte arról, mennyire fontos számukra embertársaik segítése, mind pénzadományok, mind a rájuk szánt idő tekintetében.
A 14 oldalas jelentésből szemezgetve néhány jellegzetesség megállapítható. Ha a pénzadományokat és a segítésre szánt időt is nézzük, négy ország vezeti a listát: az Egyesült Államok, Dél-Afrika, India és Írország. A britek és a katariak inkább időt, mint pénzt szánnak polgártársaikra, a 15 országot felvonultató lista aljára pedig az ausztrálok és a japánok kerültek idő, a hongkongiak és britek pénz tekintetében.
A fejlett országokban inkább a férfiak, a fejlődőknek inkább a nők segítik embertársaikat, a jótékonyság pedig fényes jövő elé néz, mert a megkérdezettek 44 százaléka nyugdíjba vonulása után szeretne ilyesmivel foglalkozni. Érdekes, hogy a legjószívűbb négy országban mennyire mások a mozgatórúgók: az amerikaiak úgy hiszik, személyes felelősségük segíteni másokon; az íreknél erős a közösséghez tartozás tudata; az indiaiak nagyon szeretnék leküzdeni az országban mindenhol jellemző szegénységet; a dél-afrikaiakat pedig az ubuntu filozófiája, az önzetlenség és nagylelkűség motiválja.
(barclayswealth.com)
Ennél látványosabb kezezés nincsen, mégsem járt érte büntető a döntőben + videó
