Furmann Imre a Miskolchoz közeli Nyékládházán született 1951. október 27-én, itt kezdte iskoláit. A mai napig sokak emlékezetében él még a neves közéleti személyiség, politikus, költő, jogvédő, ezért jószerével egy percig sem volt kérdéses, hogy a Városi Művelődési Ház és Könyvtár az ő nevét viselje – mondta Marczin Eszter, az intézmény vezetője. Az önkormányzati választás előtt Nyékládháza előző képviselő-testülete civil kezdeményezésre döntött a névadásról, az új képviselő-testület pedig teljes mértékben egyetértett ezzel. A névadást kezdeményező Mezei István egyebek mellett azzal érvelt: Nyékládházának kötelessége, hogy megadja a lehetőséget a mostani és a felnövekvő generációknak arra, hogy megismerhessék a város szülöttét, akire méltán büszke a település.
Az egykori politikus, közéleti személyiség korábban lebontott szülőháza pár méterre állt a művelődési ház és könyvtár épületétől. A névadón – amelyen csaknem kétszázan vettek részt, köztük egykori osztálytársai, pálya- és politikustársai, barátai – Bujdos Attila, az Észak-Magyarország című napilap főszerkesztő-helyettese emlékezett Furmann Imrére, az intézmény névtábláját pedig özvegye, Pankucsi Márta avatta fel.
Furmann Imre, az MDF egyik alapítójaként jelen volt Lakiteleken az 1987. szeptember 27-i találkozón, 1989-ben pártja képviseletében részt vett az Ellenzéki Kerekasztal ülésein. 1990-től az MDF országos alelnöke, 1990 decemberétől 1992 végéig általános alelnöke, 1989-93-ban elnökségi tag és a miskolci szervezet elnöke volt. 1993-ban belépett a miskolci Polgári Körbe. 1994 és 2005 között a Másság Alapítvány Nemzeti és Etnikai Kisebbségi Jogvédő Irodájának igazgatója volt. 2005-től az Egyenlő Bánásmód Hatóság elnökhelyetteseként dolgozott. A Magyar Köztársasági Érdemrend tiszti keresztjével 2003-ban tüntették ki, három évre rá megkapta az Emberi Jogokért Emlékplakettet, 2009-ben pedig A Köztársaságért, a jogállamért elnevezésű díjat.
(MTI)
Felrobbant egy benzinkút Rómában, sokan megsérültek + videó
