Furmann Imre nevét vette föl a művelődési ház

Furmann Imre nevét viseli szombattól a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Nyékládháza művelődési háza. A jogász végzettségű közéleti személyiség, a Magyar Demokrata Fórum egyik alapítója, majd alelnöke, később pedig az Egyenlő Bánásmód Hatóság elnökhelyettese 59 éves korában, súlyos betegség után idén május 26-án hunyt el.

MNO
2010. 12. 04. 18:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Furmann Imre a Miskolchoz közeli Nyékládházán született 1951. október 27-én, itt kezdte iskoláit. A mai napig sokak emlékezetében él még a neves közéleti személyiség, politikus, költő, jogvédő, ezért jószerével egy percig sem volt kérdéses, hogy a Városi Művelődési Ház és Könyvtár az ő nevét viselje – mondta Marczin Eszter, az intézmény vezetője. Az önkormányzati választás előtt Nyékládháza előző képviselő-testülete civil kezdeményezésre döntött a névadásról, az új képviselő-testület pedig teljes mértékben egyetértett ezzel. A névadást kezdeményező Mezei István egyebek mellett azzal érvelt: Nyékládházának kötelessége, hogy megadja a lehetőséget a mostani és a felnövekvő generációknak arra, hogy megismerhessék a város szülöttét, akire méltán büszke a település.

Az egykori politikus, közéleti személyiség korábban lebontott szülőháza pár méterre állt a művelődési ház és könyvtár épületétől. A névadón – amelyen csaknem kétszázan vettek részt, köztük egykori osztálytársai, pálya- és politikustársai, barátai – Bujdos Attila, az Észak-Magyarország című napilap főszerkesztő-helyettese emlékezett Furmann Imrére, az intézmény névtábláját pedig özvegye, Pankucsi Márta avatta fel.

Furmann Imre, az MDF egyik alapítójaként jelen volt Lakiteleken az 1987. szeptember 27-i találkozón, 1989-ben pártja képviseletében részt vett az Ellenzéki Kerekasztal ülésein. 1990-től az MDF országos alelnöke, 1990 decemberétől 1992 végéig általános alelnöke, 1989-93-ban elnökségi tag és a miskolci szervezet elnöke volt. 1993-ban belépett a miskolci Polgári Körbe. 1994 és 2005 között a Másság Alapítvány Nemzeti és Etnikai Kisebbségi Jogvédő Irodájának igazgatója volt. 2005-től az Egyenlő Bánásmód Hatóság elnökhelyetteseként dolgozott. A Magyar Köztársasági Érdemrend tiszti keresztjével 2003-ban tüntették ki, három évre rá megkapta az Emberi Jogokért Emlékplakettet, 2009-ben pedig A Köztársaságért, a jogállamért elnevezésű díjat.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.