Még sincsen nagy baj?

Az Egyesült Államokban a vártnál kevesebben kértek első alkalommal munkanélküli segélyt a múlt héten, a segélykérelmek alakulását távlatosan mutató négyhetes átlag pedig 28 havi mélypontra csökkent a csütörtökön megjelent adatok szerint.

MNO
2010. 12. 09. 17:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A washingtoni munkaügyi minisztérium közleménye szerint 421 ezer úgynevezett első segélykérelem érkezett a munkaügyi hivatalokhoz a múlt héten, ami 17 ezerrel kevesebb az előző hetinél. Elemzők kisebb, 13 ezres csökkenést jósoltak. A heti ingadozásokat kisimító négyhetes mozgóátlag 4 ezerrel 427 500-ra csökkent, ami a legalacsonyabb érték 2008. augusztus eleje óta. A heti segélykérelmek száma az utóbbi három hétből kétszer csökkent, a négyhetes mozgóátlag pedig sorban az ötödik hete csökkent. A tartósan munkanélküli segélyből élők száma 191 ezerrel 4,09 millióra csökkent a munkaügyi tárca jelentése szerint.

Elemzők szerint az új adatok arra utalnak, hogy túl borús a kép, amely a munkanélküliség novemberi, havi alakulásáról szóló múlt heti jelentésből kibontakozik. A beszámoló szerint a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 9,8 százalékra emelkedett, és a munkanélküliek száma meghaladta a 15 millió főt, az új adatok azonban felerősítik a reményt, hogy hamarosan javul a foglalkoztatási helyzet. Az amerikai munkaerőpiaci helyzet alakulásáról szóló statisztikai jelentéseket nagy figyelem övezi, főként azért, mert elemzők szerint a világ legnagyobb gazdaságának kibontakozása előtt a tartósan magas, 10 százalék körüli munkanélküliség az egyik legnagyobb akadály.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.