A bejelentő az alezredesnek annyit tudott még elmondani a volt játékossal kapcsolatban, hogy mi a neve és mi az az IP-cím, amelyről az e-mailt küldte. Az ügyeletvezető azonnal értesítette a szolgálatban lévő forrónyomos kollégákat az esetről, illetve lekérte a központi nyilvántartóból a bejelentő által megadott név alapján az annak megfelelő személyeket. A rendszer három ugyanolyan nevű, de különböző életkorú személyt adott meg. Egyet Székesfehérváron, egyet Dégen, míg egy harmadikat Dunaújvárosban.
Közben a nyomozók az egyik internetes céggel felvették a kapcsolatot, hogy a bejelentő által megadott IP-címhez tartozó előfizetőt pontosítsák. A szolgáltató pár percen belül meg is tudta mondani, hogy az e-mail elküldésének időpontjában – amit a bejelentő pontosan megadott az ügyeletvezetőnek – az IP-cím kihez tartozott. Ez a név és cím megegyezett a nyilvántartóból lekért egyik személy adataival, így a rendőrök azonnal a fehérvári címre siettek.
A 16 éves fiú nagyon meglepődött, amikor meglátta lakásában a rendőröket. Mint elmondta nekik, az e-mailt valóban ő írta, de azt nem gondolta komolyan, csak azt akarta vele elérni, hogy visszavegyék az internetes játékba. Ez a trükk ugyanis a játékból korábban szintén kiesett barátjának bejött.
(MNO)

Újabb harckocsikkal bővült a dandár – képeken mutatjuk a high‑tech páncélos szörnyeket