A Belvárosi TISZK az Európai Unió 125 millió forint támogatásával az Új Széchenyi-terv (ÚSZT) Társadalmi megújulási programban (Támop) a szak- és felnőttképzés megújítására programot valósít meg, amelynek része a keddi konferencia. Pölöskei Gáborné elmondta, hogy a folyamatos racionalizálás részeként hozzák létre a TISZK-ek mellett működő gazdasági szervezeteket, amelyeknek feladatuk lesz a szakiskolák kiszolgálása. A főosztályvezető elmondta, hogy a tervek szerint szeptembertől már működnek majd a gazdasági szervezetek.
Pölöskei Gáborné hangsúlyozta, hogy az Európai Unió által támogatott projekt lehetőséget ad a részt vevő iskolák számára a közös munkára, a szakmai megújulásra, ami azért is fontos, mert a gazdaság alapja a jól működő szakképzési rendszer, és ezt a pályaorientációval is támogatni kell az általános iskolák 7–8. osztályaiban. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az augusztus 31-én záruló Támop-projektben a Belvárosi TISZK-ből négy szakiskola – a Békésy György Szakiskola, a Harsányi János Gazdasági Szakközépiskola és Szakiskola, a Szász Ferenc Kereskedelmi Szakközépiskola és Szakiskola, a Varga István Kereskedelmi, Közgazdasági Szakközépiskola és Szakiskola – vesz részt.
Hudacsek Lászlóné projektmenedzser hangsúlyozta, hogy a program megvalósítása során közgazdasági, kereskedelmi és marketing-kommunikáció témákban tananyagokat dolgoznak ki, továbbképzéseket tartanak a pedagógusoknak. Rámutatott, hogy a részt vevő iskolákban magas arányt képviselnek a hátrányos helyzetű diákok, akik számára a szakképzettség megszerzése kiutat jelenthet.
Varga Zoltán, a Varga István Kereskedelmi, Közgazdasági Szakközépiskola és Szakiskola igazgatója rámutatott, hogy számításuk szerint a középfokú szakképzettség megszerzése egy életút alatt húszmillió forint többletjövedelmet is jelenthet egyénenként.
(MTI)
Orbán Viktor: Magyarország pólókirályság!
