A művészettörténész és térinformatikus által készített rekonstrukció a környezetével együtt, madártávlatból mutatja be a várat, amelynek elpusztult északi szárnya virtuálisan belülről is bejárható lesz – mondta az MTI-nek K. Németh András, a vármúzeum igazgatója. A rekonstrukció elsősorban a XIII. században épült vár reneszánsz kori állapotával foglalkozik: akkor, a XVI. század elején készült el az épület képét ma is meghatározó kapu- és lépcsőtornya. A középkori előzményeket azért is nehéz hitelesen rekonstruálni, mert a XIII. századi lakótoronyból kevés falrészlet maradt fenn – jegyezte meg a múzeumigazgató.
Nagyméretű plakátokon a térinformatikai munka folyamatát időszaki kiállításon is bemutatják, sőt tervek szerint a múzeum honlapján szintén közzéteszik a rekonstrukció képeit. A vár napján, amelyet most első ízben hagyományteremtő szándékkal rendeznek Simontornyán, Müllner János (1870–1925) fotográfus a történelmi Magyarország várait ábrázoló fotóiból nyílik kiállítás. A tárlaton olyan kevéssé ismert építmények is láthatók, mint a Hont megyei Csábrágvarbók vagy a burgenlandi Városszalónak vára. A programban reneszánsz ételek kóstolója, a Simontornyai Hagyományőrző Egyesület harci bemutatója és az egykori simontornyai várúr, Lackfi István kalandjait idéző hőspróba is szerepel.
(MTI)
Madártávlatból és belülről is bejárható lesz a vár
Háromdimenziós rekonstrukció készült a simontornyai várról, amelyet elsőként a szombati várnapon ismerhetnek meg az érdeklődők.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!