Egyetértés Szájer és Farkas közt

Tar Zsuzsanna
2000. 10. 03. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A zámolyi romák helyzete nem fajult volna idáig, ha Krasznai József, a jelenlegi szóvivőjük két évvel ezelőtt megírta volna a felkínált pályázati lehetőséget az intervenciós alapnak, amelyen keresztül támogatást kaphatott volna a lakások rendbetételére – mondta lapunknak Schmidt Ferenc helyi országgyűlési képviselő. Tegnap találkozott Farkas Flórián, az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) elnöke és Szájer József, a parlament európai integrációs bizottságának fideszes elnöke.Magyar kezdeményezésre a cigányság jelenlegi helyzetével foglalkozik október 11-én az Európai Parlament vegyes bizottsága – közölte lapunkkal Farkas Flórián tegnap, miután találkozott Szájer Józseffel. – Mindketten egyetértettünk abban, hogy a magyar politikusok az európai közvélemény és döntéshozók előtt a problémákat és a megoldásra irányuló erőfeszítéseket megfelelő súllyal mutassák be – mondta az OCÖ elnöke. Hozzátette: hazánkban a romák felzárkóztatását parlamenti és kormányzati eszközökkel kell előmozdítani. Azonos volt a véleményük arról is, hogy a romakérdés, amely régóta jelen van Magyarországon – akárcsak Európa más országaiban –, sok gonddal jár, és kiélezése nem segíti elő a megoldást.Egyetértek a két elnökkel, ám sajnálatosnak tartom, hogy a zámolyi romák kivándorlásából nemzetközi ügy lett.Ha Krasznai József, a zámolyiak képviselője két évvel ezelőtt pályázatot nyújtott volna be Orsós Évához, aki abban az időben az intervenciós alapokért felelt, még itthon megoldhatták volna a romák lakásproblémáit – jelentette ki Schmidt Ferenc, annak a körzetnek az országgyűlési képviselője, amelyikhez Zámoly község is tartozik. Mint megtudtuk: a pályázati lehetőséget fel is ajánlották Krasznainak, ám ő puszta felelőtlenségből nem fordított rá gondot.– Mindez azt bizonyítja, hogy a kialakult helyzet nem a jelenlegi kormány hibája, hiszen segíteni csak azokon tudunk, akik saját érdekeikért hajlandók közreműködni – vélekedett Schmidt.


Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.