Vizsgálódna a VSZ

Bákonyi-Putsay
2000. 10. 30. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vizsgálatot kezdeményez a MÁV Rt. felügyelőbizottságánál a Vasutasok Szakszervezete (VSZ), mivel értesülései szerint a vasúttársaság mintegy kilencmilliárd forint nagyságrendben lecseréli személygépkocsi-állományát. A VSZ információi szerint döntés született arról is, hogy a MÁV irattárának „luxuskörülmények közé” helyezésére háromszázmillió forintot szán a társaság. A szakszervezet úgy véli: a fenti összegeket inkább mozdonyok és kocsik beszerzésére, a közellátás és a szolgáltatások színvonalának javítására kellene fordítania.A MÁV Rt. igazgatósága október 25-i ülésén döntött a közúti gépjárműpark három év alatt, közbeszerzési eljárásban történő megújításáról, valamint irattározásának korszerűsítéséről, amit a törvény is szükségessé tesz. A fokozatos cserét az indokolja, hogy a társaság 360 gépjárművének átlagéletkora meghaladja a hat évet, az átlagos teljesítmény pedig a 230 ezer kilométert. A gépkocsik jelentős része a vasúti hiba- és zavarelhárítást szolgálja, az öregedő, több típust magában foglaló park fenntartása egyre költségesebb. A járművek cseréje a MÁV Rt. vezetése szerint meg sem közelíti a szakszervezet által közölt összeget. Az irattározással kapcsolatban a MÁV közölte: a 154 év alatt felhalmozott iratok sohasem vagy csak hosszú idő elteltével selejtezhetők, megőrzésük és egy helyen tárolásuk közös érdek, az irattárak bérlése nagyságrendekkel többe kerülne.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.