Határsértők százai a csatornaalagútban

MTI
2001. 12. 28. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Újabb, négyszáz jogtalan bevándorlóból álló csoport kísérelte meg, hogy a La Manche csatorna alatt átvezető alagúton francia földről brit területre jusson. Alig néhány órával előttük a hatóságok megállították és visszaterelték az első, 140-150 fős határsértő csoportot, amely a hajnali órákban bejutott az alagútba, s megkísérelte, hogy a hétköznapinál ritkább karácsonyi forgalomban a 40 kilométeres távolságot gyalog megtéve brit területre jusson. A biztonsági emberek felfedezték, s a rendőrség segítségével őrizetbe vették őket. A vasúti forgalmat viszont le kellett állítani, ugyanis az őrizetbevétel elől több tucat határsértőnek sikerült elmenekülnie, s az alagútban gázolás, illetve áramütés veszélyének volt kitéve. Ezt kihasználva hatolt be oda a már kibontott kerítésen a közeli Sangatte-tábor további négyszáz lakója, s indult meg a rendőrökön áttörve a szigetország felé. Végül a biztonsági alakulatok könnygázgránátokkal fordították vissza őket.
Az alagút igazgatósága súlyos hibának tekinti, hogy a francia hatóságok engedélyezik a bejárattól alig két kilométerre lévő Sangatte-ban a Vöröskereszt menekültközpontjának működését.

Hetvennégy határsértőt fogtak el. Orodán Sándor, a Határőrség Országos Parancsnokságának szóvivője közölte: tegnap hajnalban Bácsalmás térségében – állampolgári bejelentést követően – egy 59 tagú csoportot, köztük hét gyermeket fogtak el. A 44 afgán, öt vietnami, három kínai, öt iraki és két szudáni állampolgár Jugoszlávia felől érkezett. Ezt megelőzően Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Beregdaróc és Gelénes térségében tizenhárom szomáliai férfit, Létavértesnél – szintén hajnalban – két török állampolgárt fogtak el. Kiderült: legálisan érkeztek Romániába, ahonnan Franciaországba akartak szökni. (S. T.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.