Kisgazdamozgalom alakult annak érdekében, hogy a jövő áprilisi országgyűlési választásokon felsorakoztassa a polgári kormány mellett azokat a szavazókat, akik elutasítják a Torgyán József vezette FKGP-t, ugyanakkor a Fideszre sem kívánnak voksolni – nyilatkozta lapunknak Bánk Attila. Az FKGP képviselőcsoportjának tavasszal leváltott vezetője elmondta: a szerveződést – amely egyelőre nem kíván párttá alakulni – jórészt a volt frakcióvezetés tagjai, illetve kisgazda önkormányzati képviselők és megyei közgyűlési alelnökök hozták létre, de megtalálhatók közöttük pártonkívüliek is. – A jelenlegi kormány választási sikere mellett az a célunk, hogy továbbvigyük a kisgazda eszmeiséget és értékeket – fogalmazott Bánk Attila. A tömörülés szervezeti formáját ezen a héten alakítják ki, és várhatóan január elején rendeznek egy nagygyűlést, amelyen eldöntik, milyen formában induljanak a 2002-es választásokon.
*
A Reform Kisgazdapárt (RKGP) nem örömmel, de a köztársasági elnök iránti tiszteletből fenntartás nélkül tudomásul veszi az országgyűlési választások időpontját. Jakab Árpád sajtófőnök az országos elnökség ülése után közölte: elkészült a párt választási programja, és 133 választókörzetben már biztos az RKGP képviselőjelöltjeinek személye.
Az FKGP mindent elkövetett azért, hogy megakadályozza a kampánycélokra fordítható összeg növelését, így az MSZP sem költhet 386 millió forintnál többet. Medgyessy Péter, a párt miniszterelnök-jelöltje viszont levelezési akciójával már jelentősen leterhelte az említett összeget, ezért a közvélemény kíváncsian várja a szocialisták végelszámolását a kampánypénzekről – mondta Béres Béla, az FKGP alelnöke a hét végén Szegeden. A politikus kifejtette: az FKGP sohasem a pénzében bízott, inkább arra törekedett, hogy jó programot készítsen és ajánljon. (Bálint)
Új holdra bukkantak a csillagászok, de nem mutatja meg magát egykönnyen
