Szürke hivatalt szeretne az Apeh-elnök

Tegnapi hatállyal Király László Györgyöt nevezték ki az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) elnökévé – jelentette be László Csaba pénzügyminiszter. Az új elnök szerint a cél az, hogy az APEH „szürke közigazgatási szervként” működjön, amely beszedi az előírt bevételeket, s így csak annak kelljen tartania tőle, aki kikerüli a törvényi előírásokat, nem tesz eleget adófizetési kötelezettségének.

2002. 06. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Király László György elnöki kinevezéséig az APEH Bács-Kiskun Megyei Igazgatóságának vezetője volt.
Közben a bankszövetség tárgyalásokon próbálja elérni az adóhatóságnál és az érintett minisztériumoknál, hogy a pénzintézetek a továbbiakban ne legyenek kötelesek céges ügyfeleik banktechnikai okokból megváltozó számlaszámait közvetlenül közölni az APEH-hel, csak a cégbírósággal. A kötelezettséget júniustól eltörölték volna, csakhogy az adóhatóság egy törvénymódosítás révén mégis elérte, hogy hétfőtől továbbra is megkapja az ügyfél-azonosítókat.
*
A vártnál jóval magasabb deficit keletkezett áprilisban a folyó fizetési mérlegben, így az első négy havi hiány meghaladja a kilencszázmillió eurót. A jegybank és az elemzők elsősorban a szolgáltatások csökkenő bevételeivel és az áruforgalmi mérleg romlásával magyarázzák a viszonylag magas deficitet. Az elemzők év végére két-két és fél milliárd euró körüli deficitet várnak. Eközben külföldi sajtóvélemények is felhívják a figyelmet a növekvő kiadások veszélyeire.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.