Egymást okolják a pártok

Több szervezet, polgári kör is kísérletet tett arra, hogy létrejöjjön Budapest II. kerületében a nemzeti összefogás, ám a neves személyiségek által is szorgalmazott megállapodás végül meghiúsult a jobboldali pártok között.

2002. 10. 25. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Október 20-án Horváth Csaba MSZP-s jelölt került ki győztesen a polgármesteri küzdelemben; 71 szavazattal utasította maga mögé Bencze B. György eddigi polgármestert. Az összefogásra irányuló tárgyalások már nyáron megkezdődtek a kerületben. A megállapodást erőteljesen szorgalmazta minden érintettnél a Szövetség a Nemzetért polgári kör is, amely tájékozódó beszélgetésre hívta a feleket szeptember 18-ra. Ezen a tárgyaláson Balczó Zoltán, a MIÉP polgármester-jelöltje azzal az ajánlattal állt elő, hogy ő visszalép jelöltségétől, ha cserébe a Fidesz–MDF-szövetség is visszalépteti az egyik kerületi képviselőjelöltjét a 9. vagy a 10. választókerületben. Az ajánlatról akkor optimistán nyilatkozott minden résztvevő, Máriaremete és Pesthidegkút polgári körei is. Még aznap este azonban Bencze B. György azt jelezte Balczó Zoltánnak, hogy a Fidesz kerületi elnöksége nemet mondott a MIÉP ajánlatára. Másnap a MIÉP polgármester-jelöltjének megkeresésére Bencze B. újból kinyilvánította tárgyalási szándékát. Balczó Zoltán szeptember 19-én írásos megállapodástervezetet küldött a polgármesternek a korábban említett visszalépésekről, amelyben ragaszkodott ahhoz is, hogy a MIÉP logója legyen feltüntetve Bencze B. szórólapjain, s a Budai Polgár című kerületi lapban is jelezzék a megállapodást. A Fidesz és az MDF kerületi elnökei szeptember 20-án érdemlegesen nem válaszoltak erre az ajánlatra, csupán azt javasolták, hogy mielőbb találkozzék az érintett három párt helyi elnöksége. Balczó Zoltán szerint ez utóbbi levél azt a hamis látszatot keltette, mintha a MIÉP szeptember 19-én egy kezdeményező levelet küldött volna Bencze B. György részére, nem pedig egy közel két hónapos tárgyalássorozat eredményeként született volna kompromisszumos megállapodástervezet. A MIÉP-es politikus úgy véli: a Fidesz nem a méltányos és nyílt megegyezés szándékával tárgyalt, hanem csupán a megállapodásra való törekvés látszatának fenntartásáért.
Bencze B. György lapunknak azt mondta: a MIÉP olyan formai követelményekhez kötötte a megállapodást, amelyek irreálisak voltak, nem az érdemi javaslatukkal volt baj. Igazából a MIÉP szűk vezetése nem akarta a megegyezést – tette hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.