A jövő évi költségvetés parlamenti vitájának kezdete azt is jelenti, hogy elérkezett az igazság pillanata, amikor kiderül, mi válik valóra a jelenlegi kormánypártoknak a kampány idején elhangzott ígéreteiből – jelentette ki tegnap Szegeden Kövér László. A Fidesz alelnöke szerint a jövő évi büdzsé rendkívül szomorú képet fest, hiszen abból egyértelműen kiderül, hogy a polgárok komoly megszigorításokra számíthatnak. Elegendő csupán annyit említeni, hogy lakástámogatásra, az idegenforgalom fejlesztésére fele annyi pénz jut, mint az előző évben.
Sajnos, az infláció mértéke is jóval nagyobb lesz a vártnál. Szinte biztosra vehető, hogy az energiaárak drasztikusan növekednek jövőre.
Miután a jelenlegi kormány káprázatos gyorsasággal költötte el azt a pénzt, amelyet Orbán Viktoréknak a polgárok fáradságos munkája révén sikerült megtakarítani az államkassza javára, Medgyessyék az elkövetkezendő évben óriási terheket zúdítanak majd a gazdaság szereplőinek a nyakába – mondta Kövér László. Elképesztőnek tartja azt is, hogy az államháztartási hiány az idén várhatóan 8,7 százalék lesz, ami kétszerese annak, amit az előző kormány tervezett.
Arra a kérdésre, hogy az utóbbi időben a politikai élet kriminalizálódott, Kövér László úgy reagált, hogy azért, mert kriminálisnak mondják. Az tény, hogy a szocialisták az ellenzéki politikusokat gyakran feljelentgetik, de ezt csupán azért teszik, mert így akarják elterelni a figyelmet a jövő évi költségvetésről. Egyébiránt nem tartja meglepőnek ezt a magatartást: – 1994 után tapasztalhattunk már ilyesmit, csak akkor nem Keller Lászlóra bízták az előző kormány tagjainak befeketítését, hanem Csiha Juditra – fogalmazott Kövér László.
Brüsszel mindent megtesz Ukrajna csatlakozásáért
