Csatlakozási végjáték

Miközben mától az EU-csatlakozásra esélyes tíz tagjelölt állam külügyminisztere közös álláspont kialakításáról tanácskozik Brüsszelben, Orbán Viktor volt miniszterelnök kijelentette: elfogadhatatlan a beruházási adókedvezmények visszavonására irányuló uniós követelmény, mert ezzel 150 ezer magyar ember munkahelye kerülne veszélybe.

Munkatársainktól
2002. 11. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az EU-tagállamok és a 2004-es csatlakozásra esélyes tíz tagjelölt külügyminisztereinek mai találkozójával megkezdődik a csatlakozási tárgyalások végjátéka, amelynek legkésőbb a december 12–13-án esedékes koppenhágai EU-csúcson megegyezéssel kell(ene) zárulnia. A mai tanácskozáson hozzák nyilvánosságra a belépés dátumát, ami egybehangzó értesülések szerint 2004. május elseje lesz.
– A csatlakozás kapcsán napjaink legfontosabb kérdése az, hogy a tárgyalásokon a kormány milyen pozíciót tud kivívni Magyarország számára – fogalmazott Orbán Viktor volt miniszterelnök szombaton, miután tanácskozott Mart Laarral, Észtország exkormányfőjével. Orbán szerint a tavaszi népszavazás ügyében egyetlen lényeges kérdés van: olyan szöveggel kapcsolatban kell majd kikérni a nép véleményét, amely utólag már nem változtatható meg. Úgy ítélte meg, hogy hazánk csatlakozási pozíciói az utóbbi fél évben csak rosszabbodtak. Orbán Viktor szerint nem fogadhatjuk el a beruházási adókedvezmények visszavonására irányuló uniós követelményt, mert ezzel 150 ezer magyar ember munkahelye kerülne veszélybe. Az alkotmánymódosítás kapcsán úgy fogalmazott: nem mondhatunk le a nemzeti függetlenségünkről, ez a szocialisták internacionalista álláspontját tükrözi, amely a Fidesz számára elfogadhatatlan.

Részletek a 3. és a 9. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.