Nem állítja le akcióit a Hamász

MTI
2002. 11. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem született megállapodás az izraeli célpontok elleni öngyilkos merényletek leállításáról a Fatah és a Hamász küldöttségeinek kairói megbeszélésein, de a megbeszéléseket később folytatják.
A Jasszer Arafat vezette Fatah mozgalom és a Hamász szélsőséges iszlám szervezet vasárnap kezdődött megbeszéléseit Egyiptom közvetítésével szervezték meg. A találkozó fő célja a két szervezet közötti nézeteltérések elsimítása volt. A tárgyalásokról névtelenül nyilatkozó egyiptomi diplomata elmondta, hogy a Hamász egyelőre nem egyezett bele az izraeli célpontok és személyek elleni öngyilkos merényletek leállításába. A Hamász küldöttsége közölte: garanciákat akar kapni arra, hogy Izrael is leállítja a palesztin aktivisták meggyilkolását. A Hamász-küldöttség egyik tagja az AP tudósítójának az öngyilkos merényletek leállításával kapcsolatban megjegyezte: nem az a kérdés, hogy leállítják-e vagy sem a fegyveres akciókat, hanem az, miként folytatódjék az ellenállás az izraeli megszállás ellen. Mohamed Nazzal, a szélsőséges szervezet politikai bizottságának tagja öszszességében pozitívnak ítélte a szervezetek közötti eszmecserét.
Izraeli harci helikopterek rakétákat lőttek ki tegnap hajnalban egy fémipari üzemre Gáza palesztin városban. Összesen öt rakétát indítottak a kelet-gázai célpontra. Embereknek nem esett komoly bántódásuk, bár többeket kisebb sokk miatt kórházba szállítottak.
Több mint 150 izraeli katonai jármű behatolt tegnap hajnalban a Jordán folyó nyugati partján, palesztin területen fekvő Nábluszba. Az izraeli hadsereg szóvivője megerősítette, hogy Nábluszban folyamatban van egy katonai művelet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.