Repednek a panelek az Örs vezér terén

Sárközy Andrea
2002. 11. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az IKEA áruházzal szemben lévő társasházakban csaknem negyven lakó jelezte, hogy újabb, vízszintes irányú repedések keletkeztek panellakásaikban. Az Építésügyi Minőség-ellenőrző Intézet megállapítása szerint a károkat az új áruház építése okozta. A lakók azt szeretnék elérni, hogy az építkezést azonnal állítsák le, vizsgálják ki az összes károsodást, és állapítsák meg, hogy ki viseli a kárt.
A lakástulajdonosok hamarosan pert indítanak Zugló előző önkormányzata ellen gondatlan veszélyeztetés címén. Az ott élők attól tartanak, hogy ki kell költözniük lakásaikból, mivel a vízszintes irányú repedés életveszélyessé teheti a társasházat. Langer Iván a lakók nevében elmondta: eddig úgy tudták, az IKEA lakberendezési áruház bővítésre kapott engedélyt, ezzel szemben az új áruház körül IKEA bevásárlóközpont feliratú gépkocsik láthatók. Az Örs vezér terén az IKEA-n kívül már van két bevásárlóközpont: a régebben épült Sugár és a nemrég óta üzemelő Árkád. Mindhárom közvetlenül megközelíthető egymáson keresztül. Ha az IKEA bevásárlóközpont is fölépül, akkor hatalmas bevásárlókomplexum jön létre a város közepén. Langer Iván szerint Európa egyetlen fővárosában sem engedélyeznének ilyen méretű beruházást. A lakók elmondták: furcsának találják, hogy az ingatlan-nyilvántartásban nem szerepel az Örs vezér tere 11–20. számú társasház, helyette Füredi út 11–20. található. Véleményük szerint többek között ezért nem juthatnak hozzá az építési engedélyhez, meg azért sem, mert akkor kiderülne, hogy nem lakberendezési áruházra kapott engedélyt az IKEA, hanem, ahogy az ott élők feltételezik, bevásárlóközpontra. Érdekes fejlemény, hogy az IKEA 2001-es bejegyzési dátummal szerepel a cégbíróságon, emögött az ott élők szerint az ötéves adókedvezményt kell keresni.
A lakástulajdonosok egyébként újabb képviselőket hívtak meg egy beszélgetésre mára. Mint elmondták, többen melléjük álltak. Pettkó András MDF-es országgyűlési képviselő jelezte, hogy szívesen segít az ügyben. Meghívták Pepó Pál korábbi környezetvédelmi minisztert, Illés Zoltán országgyűlési képviselőt és Csiha Juditot is, a kerület országgyűlési képviselőjét, aki azonban úgy tájékoztatta a lakókat, hogy nem tud részt venni a megbeszélésen az aznapi plenáris ülés miatt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.