Seregély István lehet az új bíboros

Jezsó Ákos
2002. 11. 21. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elfogadta II. János Pál pápa Paskai László bíboros, prímás, esztergom–budapesti érsek lemondását, amelyet májusban terjesztett a Vatikán elé – tudta meg lapunk. Az új bíboros nevét – a katolikus egyház második legnagyobb ünnepét, a karácsonyt megelőző adventi időszak miatt – idén valószínűleg már nem hozzák nyilvánosságra. Mint arról beszámoltunk, Paskai László május 7-én ünnepelte a 75. születésnapját. A hatályos egyházi törvénykönyv értelmében a 75. életév betöltésével a pápa kivételével valamennyi papnak kötelező jelleggel be kell nyújtani az őt kinevező felettes hatóságnak a lemondási nyilatkozatát. Paskai László esetében ezt a dokumentumot a Szentszékhez kellett felterjesztenie. A bíbort nyugdíjba vonulása után is viselheti. Magyarországnak két, egy nyugállományba vonult és egy aktív bíborosa lesz. Az utóbbi időben három főpap – Ternyák Csaba, Erdő Péter, illetve Seregély István – neve merült fel Paskai László lehetséges utódjaként. Lapunk úgy tudja, valószínűleg Seregély István egri érseket, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökét nevezik ki, amit Karl Josef Rauber vatikáni nuncius jelent be az MTI-nek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.