Tisztújításra készül a demokrata fórum

2003. 02. 15. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hét végén tartja tisztújító országos gyűlését az MDF. Az ellenzéki párt ma választja meg elnökét és új elnökségét. A mai ülésen részt vesz Pokorni Zoltán, a Fidesz frakcióvezető-helyettese. Az elnöki posztra egy jelölt van, Dávid Ibolya, aki jelenleg is a demokrata fórum első embere. Mint ismeretes, Gémesi György és Lezsák Sándor nem vállalta a megméretést.
A kilencfős elnökségnek automatikusan tagja az elnök és az MDF parlamenti képviselőcsoportjának vezetője, Herényi Károly. A fennmaradó hét helyre tizenegy jelölt – Lezsák Sándor, Medgyasszay László, Szőke László, Gémesi György, Katona Kálmán, Pongrácz Tibor, Almássy Kornél, Csapody Miklós, Viniczai Tibor, Kószó Péter és Karsai Péter – közül választanak titkos szavazással a küldöttek. A sikeres választáshoz ötven százalék plusz egy fő voksa szükséges.
A párt kétnapos tanácskozásán a küldöttek tíz szekcióban vitatják meg egyebek mellett hazánk uniós csatlakozásának ügyét, az oktatással, az egészségüggyel, az egyházpolitikával összefüggő kérdéseket. Vasárnap pedig az MDF helyzetéről, szervezeti felépítéséről, a párt jövőjéről tanácskoznak.
Fülöp István, az MDF szabolcsi országgyűlési képviselője nem tudta megerősíteni azt a – Népszavában megjelent – hírt, hogy mintegy 20 megyei pártszervezet megszüntetné önmagát, mert az alapszabállyal nem egyező módon történt a helyi tisztújítás. Leszögezte: ismeretei szerint jogszerűen történt minden.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.