Napközben kamatdöntés miatt kivárás, majd később a 0,25 százalékos kamatcsökkentés miatt mélységes pesszimizmus jellemezte a tőkepiacokat. A befektetők már eddig is nehezményezték, hogy az Európai Központi Bank (ECB) nem vág kamatot, de a tegnapi negyedszázalékos csökkentést viszont kevesellték, hiszen az elemzők konszenzusa fél százalékról szólt. Tegnap reggel a Nikkei–225 index húsz éve mért mélypontjára zuhant. A Nikkei csökkenését az okozta, hogy az esetleges iraki háború során az exportérdekelt cégek komoly bevételkiesést szenvedhetnek el.
A legnagyobb ázsiai tőzsde hangulata nem érződött az európai árfolyamokban, a DAX és az FTSE kurzusa reggel nyitáskor komoly növekedést produkált, a spekulánsok elsősorban a távközlési és olajipari papírokat preferálták.
Az amerikai termelékenységi adatok a vártnál ugyan jobbak lettek, de a befektetők csak akkor nyugodtak meg, amikor a gyáripari rendelésállományok növekedéséről szóló hírek megérkeztek. A Wall Street-i brókerek azt nyilatkozták, hogy a befektetők rossz adatokra számítottak, így már nyitáskor felkészültek a csökkenő trendre, a makrogazdasági adatok kedvező értékei azonban fordulatot hoztak a piacra.
Budapesten a reggeli emelkedés után lassú, de határozott csökkenést jelzett a magyar tőzsde indikátora, a BUX. Az árfolyammutató 7148 pontig emelkedett és végül 7076 ponton 17,22 pontos csökkenéssel zárta a piacot. A vezetőrészvények közül a Mol, OTP kettős ára gyengült, míg a Richter kurzusa komoly emelkedésen esett át. A piacra negatívan hatott a Mol erőtlen mozgása, a befektetőknek valószínűleg nem tetszik, hogy a Mol a Rotary Rt.-t eladta Tolnay Lajos üzletembernek. Az olajipari papírokra még az a bejelentés is hatott, hogy az OMV és a Mol fej fej mellett hadakoznak a horvát INA olajipari vállalatért. A bankközi devizapiacon tegnap délután a forint az intervenciós sáv erős oldalán 11,19 százalékon állt, ez 13 bázispontos erősödést jelentett az előző értékhez képest.
Fóti feleséggyilkosság: itt vannak a brutális részletek - videó