Lemaradunk az expóról?

Március 25-ig kell jelentkeznie Magyarországnak, ha részt kíván venni a két év múlva, Japánban kezdődő világkiállításon, amelyet a szervezők várakozásai szerint mintegy tizenötmillióan keresnek majd fel. Az még nem tudható, hogy a kormánynak szándékában áll-e az országimázs távol-keleti növelése, de számos európai és szomszédos ország már jelezte részvételét.

Swendt Pál
2003. 03. 12. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Két hét múlva lejár a jelenkezési határidő a 2005-ben Aichiben megrendezésre kerülő világkiállításra. A rendezvény internetes honlapja szerint eddig több mint hetven ország jelezte részvételét, köztük számos uniós tagállam, valamint szomszédaik, Ukrajna és Románia is bemutatja nevezetességeit. Úgy tervezik: Aichi tartomány három nagyvárosa, Seto City, Wagakute Town és Toyota City ad helyszínt a 185 napos bemutatónak. Hazánk részvételéről Gál J. Zoltán kormányszóvivő irodáján kérdésünkre azt mondták: a megadott határidőn belül határozat születik a részvételről, jelenleg a közigazgatási egyeztetés zajlik, majd a kormány dönt a kérdésben. A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium sajtóosztályán a tegnapi napon nem tudtak választ adni arra a kérdésünkre, hogy a minisztérium készített-e tanulmányt vagy egyéb javaslatot a világkiállításra történő jelentkezésünkről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.