Pénteken a kórházban meghalt a tragédiát egyedül túlélő nagymama is, ezzel hétre emelkedett a február 28-i rákoscsabai szén-monoxid-mérgezés áldozatainak a száma. Zacher Gábor, az Erzsébet-kórház toxikológus főorvosa lapunknak elmondta: a kómában lévő idős hölgy életéért két héten keresztül küzdöttek, de olyan súlyos agykárosodást szenvedett, hogy már nem lehetett megmenteni.
Mint arról beszámoltunk, február végén egy, a XVII. kerületben élő család hat tagja – köztük három kisgyermek – vesztette életét gázmérgezésben. Valamennyiüket álmában érte a halál, kivéve a nagymamát, akit életveszélyes állapotban vittek kórházba. A tragédia pontos okát továbbra sem lehet tudni. A Fővárosi Gázművek és a Fővárosi Kéményseprő-ipari Kft. szakembereinek még nem sikerült pontosan rekonstruálniuk az eseményeket. Elképzelhető: a hajnali köd nyomta vissza a füstöt a ház oldalán futó fémkéménybe, amelynek egyébként jó volt a szellőzése.
Közben ismeretlen tettesek feltörték a rendőrség által lepecsételt családi házat. A Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletén egyelőre nem tudták megmondani, mit vittek el a lakásból.
Egy óvodánál és iskolák mellett áruló afrikai dílert kaptak el + videó
