Röviden

Munkatársainktól
2003. 03. 11. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megjelent a Pannonplast tulajdonosai között a Kartonpack Rt. A társaság bejelentési kötelezettségének eleget téve hivatalosan közölte, hogy öt százalékot meghaladó (5,01 százalékos) részesedést szerzett a műanyagipari társaságban. A Pannonplast árfolyama az utóbbi hetekben hevesen mozgott. A közelgő közgyűlés előtt szavazatgyűjtő vásárlások sejthetők. (Z. B.)
Csaknem 8,5 milliárd koronás bevételcsökkenéssel kell számolnia a cseh idegenforgalomnak az idén, ha háború lesz Irak ellen – állítja a cseh idegenforgalmi központ szakértői számításokra és előrejelzésekre hivatkozva. Ha Irakban nyílt konfliktusra kerül sor, akkor 750 ezerrel csökken a Csehországba látogató külföldi turisták száma. Csehország az idén ötmillió külföldi turista látogatására számít. Ha háború lesz, ez a szám 4,25 millióra csökkenne. (MTI–Eco)
Kikerül a NABI a BUX kosarából. A félévente esedékes felülvizsgálat eredményeként április elsejétől kikerül a BUX számításának alapjául szolgáló értékpapírkosárból a NABI. A Budapesti Értéktőzsde szabályzata szerint évente két alkalommal vizsgálja felül az indexbizottság a kosárban lévő értékpapírok forgalmi adatait, s akkor kerül ki egy részvény a kosárból, ha két egymást követő alkalommal nem felel meg a feltételeknek. (Z. B.)
Csehországban februárban átlagosan 0,2 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak, és 0,4 százalékkal voltak alacsonyabbak, mint tavaly februárban – közölte a cseh statisztikai hivatal. Januárban 0,6 százalékos volt a havi infláció, és szintén 0,4 százalékos a tizenkét havi árcsökkenés. (MTI)
Olaszországban a tavalyi utolsó negyedévben 0,4 százalékkal nőtt a bruttó nemzeti össztermék (GDP) a harmadik negyedhez képest, és egy százalékkal volt nagyobb, mint a 2001-es utolsó negyedben – közölték tegnap az olasz statisztikai hivatalban. (Eurostat)
Szlovákiában 0,8 százalékos volt februárban a szabályozott árakat kiszűrő maginfláció, tavaly februárhoz képest pedig 2,3 százalékos – közölték tegnap a szlovák statisztikai hivatalban. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.