Több kilométeres dugó alakult ki múlt hét péntek délután az 5-ös úton, miután Dabas, Örkény, Inárcs, Ócsa civil szervezetei rendőrségi engedéllyel félpályás útelzárással forgalomlassító demonstrációt tartottak a települések útjaira zúdult forgalom miatt. A legtöbb helybéli lakos csaknem száz autóval, erőgéppel a Dabas-Sári hídnál sorakozott fel. A demonstrációt szervező Összefogás Dabasért Egyesület elnökségi tagja, Bálintné Reiszli Zsuzsa elmondta: a térségben főleg az áthaladó tehergépjármű-forgalom teszi lehetetlenné az életkörülményeket, így a teherautók számára súly- és sebességkorlátozás bevezetését kérik. Hozzátette: azt szeretnék elérni, hogy az M5-ös autópálya is részévé váljon a matricás hálózatnak, vagy ha erre nincs lehetőség, a kormány finanszírozza a Dabast elkerülő út megépítését. – Elviselhetetlen a légszennyezés, a rezgés- és zajterhelés – nyilatkozta lapunknak Márki Zoltán, az örkényi tüntetők szóvivője. Szerinte az elterelő út építése csupán tüneti kezelést jelentene. Pásztor Zoltán, a Pest Megyei Állami Közútkezelő Kht. szóvivője elmondta: az érintett településeken valóban nagy az átmenő forgalom. Közölte: a térségben Bugyi és Dabas között van a legjobban leterhelve az útszakasz. Itt naponta mintegy 21 ezer egységnyi jármű halad át. Egy kamion két autónak számít.
Környezetvédők – köztük a Levegő Munkacsoport – korábban az autópályadíjak ideiglenes megszüntetése mellett érveltek, figyelmeztetve arra: a többoldalú tranzitdíj-mentességi megállapodások a legtöbb külföldi kamionnak az autópályákon kívül szinte ingyenes áthaladási lehetőséget biztosítanak az országon. A tranzitforgalmat fokozatosan a vasútra kellene terelni.
Francia miniszter: Az EU-nak jobban kellene védenie a belső piacát














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!