Magyar Bálint törvény sértően járt el?

Hanczár János
2003. 05. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A jászladányi Zana Sándor Alapítvány kontra oktatási miniszter közigazgatási per tegnapi, első tárgyalását június 13-ára napolta el a Pesti Központi Kerületi Bíróság azzal, hogy akkor várhatóan már határozatot hirdet. Az alapítvány azt kéri a bíróságtól: semmisítse meg Magyar Bálint oktatási miniszternek azt a tavaly augusztus 30-ai határozatát, amellyel elutasította az iskola OM-azonosító iránti kérelmét.

Kolláth György alkotmányjogász, az alapítvány jogi képviselője a tárgyaláson azzal érvelt: az Oktatási Minisztérium azonosítójával kapcsolatos miniszteri döntés több szempontból is törvénysértő. Többek között azért, mert nem is Magyar Bálint miniszter, hanem a minisztérium hatáskörébe tartozott a döntés, annak indoklása hiányos és azt sem tartalmazza, hogy bírósághoz lehet ellene fordulni.

Kolláth György a tárgyalás után újságíróknak elmondta: álláspontja szerint, ha a közigazgatási perben kimondja a bíróság, hogy Magyar Bálint miniszter törvénysértően járt el, akkor egy másik eljárásban akár több tízmillió forintos nagyságrendű államigazgatási jogkörben okozott kár megtérítése iránt is perelhetnek az alapítványi iskola beindításának meghiúsítása miatt.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.