Szerepel a pellengérre állított személyek között Kiss Péter kancelláriaminiszter (a kormányfő helyettese), Juhász Ferenc honvédelmi, valamint Lamperth Mónika belügyminiszter. Ők mintegy ultimátumot kaptak Medgyessytől: vagy megtanulnak valamilyen idegen nyelvet, vagy megválik tőlük. Medgyessy tehát a pártot fegyelmezi. Kiss úgy lehetett kancelláriaminiszter – a kormányfő eredeti szándékával ellentétben –, hogy az MSZP nem engedte meg Medgyessy kabinetfőnökének, Draskovits Tibornak a kinevezését. Különös a helyzete Lamperth Mónikának és Juhász Ferencnek is. Mindkettőjüket a jövőre esedékes tisztújítás lehetséges pártelnöki befutójaként emlegetik, s – ahogy Lengyel László MSZP közeli politológus fogalmazott a télen – néhány évvel ezelőtt maga Kovács László pártelnök „találta ki” őket, mint ahogy Szili Katalin jelenlegi házelnököt is, aki szintén utódesélyes.
Juhásznak ugyanakkor némiképp gyengülni látszik a pozíciója. Ennek egyebek mellett az az oka, hogy ő az egyedüli, aki nyilvánosan bejelentette: 2004-től szívesen lenne az MSZP elnöke. Ezzel sokakban váltott ki ellenérzést a párton belül, legfőképp Kovács László pártelnökben.
És még egy tényező az erőviszonyokról. A Szonda Ipsos közvélemény-kutatásai szerint Medgyessy Péter már 2001-ben – ugyanúgy, mint most – a három legnépszerűbb politikus között szerepelt, míg Kovács László az akkori ötödik helyről a 11-re esett vissza, s helyét Szili Katalin foglalta el. Az a Szili Katalin, akit Medgyessy házelnökként nem bírált – nem is igen bírálhat –, ám azt is tudni kell, hogy az Országgyűlés elnöke nem Medgyessyt látta volna legszívesebben a miniszterelnöki székben.
Pandúrból lett rablók: kiberbiztonsági szakértők álltak a zsarolóvírus-támadások mögött















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!