Egyre inkább az öröm forrása a táplálkozás az éhség és a szomjúság csillapításán túl, köszönhetően annak, hogy jóval változatosabban étkezünk, mint másfél évtizeddel ezelőtt – állapítja meg a GfK Piackutató Intézet Étkezési szokások 1989–2003 című kutatásában. Ebből kiderül, hogy az utóbbi időben a burgonya volt a legkedveltebb élelmiszer, de szorosan követték a gyümölcsök, a szárnyasok, valamint a hagyományos főzött levesek és a zöldségek. Az italok közül töretlenül a tea vezeti a listát, megelőzve a tejet és a kávét.
A listát vezető húsz élelmiszer közül csak a fehér kenyeret és a sertéshúst kedvelik az idén kevesebben, mint 1989-ben. Amíg akkor a fehér kenyér a harmadik legkedveltebb élelmiszernek számított, addig mostanra visszaesett a 12. helyre. A sertéshús pedig az 5–6. helyről került a 14–15-re. A legnagyobb arányban javította pozícióját a csokoládé, a rizs, a sajt és a tésztafélék.
A leggyakrabban fogyasztott élelmiszerek listavezetője töretlenül a fehér kenyér, de egyre kisebb előnnyel. A hosszú évekig második helyezett hagyományos főzött levest megelőzte az idén a kávé és a tea is. A leggyakrabban fogyasztott húsz élelmiszer majdnem felénél kisebb a gyakoriság mutatója, mint tizennégy évvel ezelőtt. Bizonyítva, hogy a kalória, illetve a szomjoltás forrása egyre több étel és ital között oszlik meg. Kimagasló növekedés az ásványvíznél tapasztalható, de magasabb lett a tea, a gyümölcslé, a tészta, a sajt, a gyümölcs és a kávé mutatója is.
Kocsis Máté: Nem igaz, hogy az RTL nem politizál + videó















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!