Drágulást hoznak az új áfakulcsok

Befolyásolja az infláció alakulását is az áfakulcsok 2004-től tervezett megváltoztatása – állítják lapunknak szakértők. Számításaik szerint a szabályozás módosítása 1,8 százalékos inflációbővülést eredményez, a várható áremelkedések a kis jövedelmű rétegeket, köztük a nyugdíjasokat érintik elsősorban.

2003. 07. 20. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az átsorolások miatt áremelkedésekkel kell számolni a gyógyszerek, egyes élelmiszerek esetén, de drágul a háztartási energia és a közlekedés is. Az orvosi kamara és a kórházszövetség megütközéssel értesült arról, hogy a kormány jövőre a gyógyszer eddigi nullaszázalékos áfakulcsát öt százalékra emeli. A Pénzügyminisztérium adatai szerint a központi költségvetés forint- és devizaadóssága összesen több mint ezermilliárd forinttal bővült az első fél évben.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.