Robbanássorozat rázta meg Ankara belvárosát szombaton este, amikor egy benzinkút tartályát folyékony gázzal töltötték fel – adta hírül a CNN, bár hozzátette: egyelőre nem biztos, hogy ez a művelet volt a száznyolcvankilenc embert megsebesítő detonáció kiváltó oka. A sérültek nagy része a benzinkútnál tankolásra várók közül került ki, sokan azonban egy esketési szertartás vendégei voltak a töltőállomással egy épületben lévő házasságkötő teremben. A ház harmadik emeletén lévő helyiségben több mint háromszázan voltak, amikor egymás után négy robbanás rázta meg az épületet, s előbb egy hatalmas tűzgolyó, majd sűrű füst szállt az ég felé.
A robbanások utáni tűz hamarosan a szomszédos épületekre is átterjedt. A tűzoltók csak háromórás küzdelem után tudták megfékezni a lángokat, a közelben lakókat az oltás idejére evakuálták. A kórházba szállított száznyolcvankilenc sérült közül négynek válságos, háromnak súlyos az állapota. A kisebb sérüléseket szenvedők nagy részét az elsősegélynyújtás után hazaengedték, negyvenhatan azonban közülük is még kórházi ápolásra szorulnak. A sebesültek között van a menyasszony és a vőlegény is, akiknek az esküvője egyelőre meghiúsult.
A helyszínt felkereste Recep Tayyip Erdogan török miniszterelnök és kormányának több tagja, köztük a belügyi, az egészségügyi és az igazságügyi miniszter is. A főhatóságokat elsősorban az érdekli, milyen engedélyek alapján kerülhetett egy épületbe a töltőállomás és a nagy forgalmú házasságkötő terem.
Néhány hét alatt ez a második gázrobbanás okozta súlyos baleset Törökországban – emlékeztet a CNN. Kayseri városában júniusban egy diákszálló lakói közül tízen meghaltak és tizenhárman megsebesültek, amikor felrobbant egy szivárgó gáztartály.
„A nemzeti összetartozás tettekben mutatkozik meg” – Kárpátalján is segít a Fidelitas Angyalszárny















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!