Párizs megszenvedi a hőséget

A tikkasztó meleg miatt annyi a beteg, hogy katonai tábori ágyakat is szolgálatba állítottak a párizsi kórházakban. A gyilkos hőség Franciaországban több mint 150, Spanyolországban legalább 30 életet követelt. Horvátországban újabb erdőtűz pusztít.

Hírösszefoglaló
2003. 08. 13. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Becslések szerint eddig több mint 150-en vesztették életüket Franciaország-szerte a hőség miatt. Az áldozatok többsége Párizsban halt meg, ahol a nappali hőmérséklet napok óta meghaladja a 40 Celsius-fokot. A fővárosi kórházakban annyi beteget kezelnek a hőguta tüneteivel, hogy szükség van katonai tábori ágyakra is. A BBC úgy tudja: hamarosan a Vöröskereszt is részt vesz a túlzsúfolt kórtermekben segítségre várók ápolásában. Ha az egészségügyi intézmények végképp megtelnek, hűthető sátrak is készenlétben állnak – írta a Le Figaro. Az orvosok attól tartanak, hogy a beteghullám még korántsem tetőzött.
Az extrém meleg – amely naponta dönt meg újabb rekordokat Európa-szerte – Spanyolországban legalább harminc ember életét követelte. Az ibériai országban tomboló erdőtüzek miatt eddig öten haltak meg.
Az olaszországi Torinóban egyetlen nap alatt húsz ember holttestére bukkantak otthonában: a legtöbben vélhetőleg a forróság miatt haltak meg – írta a La Repubblica.
Tovább égnek a kontinensen pusztító erdőtüzek: Franciaországban 21, Olaszországban 20 újabb helyen csaptak fel a lángok. Svájcban – ahol a nemzeti hőmérsékleti rekord hétfőn dőlt meg 39 Celsius-fokkal – az ózonszint megemelkedése miatt sebességkorlátozásokat vezettek be az utakon. Németországban egy hétre felfüggesztette csokoládéból készült termékeinek szállítását egy édesipari világcég.
Horvátországban a napokban több mint négyszáz tűzfészekkel harcoltak a tűzoltók – írta a brit közszolgálati tévé. A déli szomszédunkhoz tartozó adriai-tengeri Hvar szigetén ismét erdőtűz pusztít – tudta meg az MTI. Az erős szél miatt a lángok gyorsan terjedtek, és több épületet is veszélyeztettek tegnap. A népszerű üdülőhelyen eddig ötszáz hektárnyi erdő és bozótos égett le. Az oltáshoz tegnap már repülőgépeket is igénybe vettek. Hvar szigetén az idén nyáron már többször volt erdő- és bozóttűz, a legutolsót alig tíz nappal ezelőtt sikerült eloltani.
Hvar városában jelenleg 5450 külföldi, köztük számos magyar vendég pihen. Júliusban 880 honfitársunk vakációzott itt, s jóval többen az egész szigeten. A horvát tengerpart mentén tűzoltók százait vetették be kisebb tüzek megfékezésére.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.