Ha egy magyar kamionos átlépi valamelyik keleti vagy déli határt, különböző jogcímeken szednek tőlük díjakat a hatóságok, ellenben hazánk területén ilyen kötelezettségek nincsenek a külföldiek számára. Ennek az az eredménye, hogy indokolatlan versenyelőnyhöz jutnak a magyar fuvarozókkal szemben – nyilatkozta lapunknak Papcsák Ferenc országgyűlési képviselő (Fidesz), aki képviselői indítványként országgyűlési határozati javaslatcsomagot nyújtott be a parlamenthez. A képviselő szerint a csomag elfogadása esetén évente ötmilliárd forint többletbevételhez jutna a költségvetés, és jelentősen javulna a hazai fuvarozók versenyképessége.
Papcsák Ferenc hozzátette: a javaslatok elkészítésekor a viszonosság elvét, illetve a nemzetközi szállításban érdekelt magyar fuvarozókkal szembeni diszkriminációt vette figyelembe. Az országgyűlési képviselő szerint csak olyan járművekkel léphetnék át a magyar határt, amelyek megfelelnek a műszaki és környezetvédelmi normáknak.
Papcsák Ferenc tájékoztatása szerint a javaslatcsomagot a parlament gazdasági bizottsága sürgősséggel napirendre tűzte. A bizottság figyelembe vette a szakmai szervezetek véleményét is, és a javaslatcsomagot a közlekedési albizottsághoz utalta a további tárgyalások lefolytatására.
*
Önálló szaktárca hiányában szükséges lenne egy közlekedési állandó országgyűlési bizottság felállítása – hangzott el a menetrend szerinti személyszállításban részt vevő vállalkozókat képviselő Települési és Kistérségi Tömegközlekedési Szolgáltatók Szakmai Egyesülete és a Magánvállalkozók Nemzetközi Fuvarozó Ipartestülete tegnapi sajtótájékoztatóján.
A két szervezet szorgalmazza, hogy a kormány tegyen hatékony piacvédelmi intézkedéseket a magyarországi székhelyű közúti közlekedési szolgáltatók érdekében.
Magyar Pétert már a gagyiboltban is leárazták, kifutó tétel lett















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!