Zárt Medgyessy-klub

Egyre valószínűbb, hogy Gál J. Zoltán kormányszóvivő állítása, miszerint az Economics 2000 Klub összejöveteleire bárki bemehetett, nem fedi a valóságot. Úgy tudjuk, az MSZP-hez kötődő politikai és gazdasági elit kéthetente jött össze egy szállodában, a megjelenteket jelenléti íveken tartották nyilván. Az összejövetelek gyakori látogatója volt Kulcsár Attila is. Lapunknak exkluzív nyilatkozatot adott Salha Falah, a sikkasztási botrány kapcsán őrizetbe vett El Abed Hassan egyik ügyvédje.

Munkatársainktól
2003. 09. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Többek közt Medgyessy Péter miniszterelnök, Kovács László MSZP-elnök, Fazekas Szabolcs, a Horn-kormány ipari és kereskedelmi minisztere és Karl Imre egykori szocialista honatya, jelenleg a Miniszterelnöki Hivatal politikai főtanácsadója alapította három évvel ezelőtt az Economics 2000 Klubot – tudtuk meg. A szervezet azzal a céllal jött létre, hogy MSZP közeli vállalkozókat és a párt politikusait összehozza. Információink szerint kéthetente keddenként tartották a rendezvényeket az óbudai Tusculanum Hotelben. Gál J. Zoltán korábban úgy nyilatkozott, hogy az egyesület konferenciáin bárki megjelenhetett, ott „nem kértek személyit”. Ezzel szemben úgy értesültünk: minden alkalommal jelenléti ív készült, amelyet a belépőknek alá kellett írniuk. Mivel e rendezvényeken gyakori vendég volt a K&H Banknál kirobbant sikkasztási botrány gyanúsítottja, Kulcsár Attila is, így az ő neve is szerepelt a névlajstromon. A klub főtitkára Karl Imre, így feltehetőleg ezek a dokumentumok is nála lehetnek. Karl – aki szerepel Kulcsár Attila kiemelt ügyfelei között – jelenleg annak a Kiss Péternek ad politikai tanácsokat, akivel korábban egy cégben szerepelt a Panoráma Szálloda Rt.-ben. A cég, amelynek jelenleg egy titokzatos off-shore cég a tulajdonosa, szintén a K&H Equities VIP-ügyfele volt. Karl Imrét lapzártáig nem tudtuk elérni. Kiss Péter kancelláriaminiszter egyébként máig nem adott elfogadható magyarázatot arra, miért fogadta több alkalommal Bácskai Jánost, a maffiaellenes központ felfüggesztett vezetőjét, miután a dandártábornok Bécsben Kulcsár Attilával találkozott.

Úgy tudjuk, hogy az Economics 2000 Klubban gazdasági elemzők, közéleti és médiaszemélyiségek tartottak előadásokat, amelyek után kérdéseket tehettek fel a megjelentek, majd egy fogadás zárta az eseményt. A találkozók előtt névre szóló meghívókat is kiküldtek.
A klub elnöke Medgyessy Péter volt, aki korábban azt az Inter-Európa Bank Rt.-t vezette, amelyből éveken keresztül összesen 6,2 milliárd forintot vett fel két szír férfi, akiket a rendőrség pénzmosással gyanúsít.

– Idáig négyszer hallgatta ki a rendőrség El Abed Hassant, aki feltáró vallomást tett, ez alapján pedig úgy gondolom, hogy a nyomozó hatóság előtt is tisztázódik ügyfelem szerepe – nyilatkozta lapunknak Salha Falah, a szír állampolgár ügyvédje.
*
Hassan az elmúlt két évben vette fel azt a 2,8 milliárd forintot, amelyet a rendőrség szerint a K&H Equities Rt.-nél sikkasztottak el, a jogász ugyanakkor arra figyelmeztet, hogy a védence által felvett pénzek egy részét korábban maga Hassan fektette be a bankba. – Ezért kezdeményeztük, a hatóság szerezze meg az Inter-Európa Banktól a befizetésekről szóló kimutatásokat – mondta az ügyvéd. Salha Falah szerint ügyfelének nem volt tudomása arról, hogy a Kulcsártól érkező öszszegek bűncselekményből származnak, mint ahogy a pénz további útjáról, sőt az ügyben érintett személyekről sem rendelkezett információval, testvére Abdo Mahmoud és Kulcsár kivételével.

Kérdésünkre a védő elmondta: a bróker 1999 körül ajánlott üzleti együttműködést Hassannak. Hozzátette: ügyfele gyakran adott hitelt a K&H Bank volt ügyvezető igazgatójának, sokszor azonban több pénzt kapott vissza, ilyenkor Kulcsár mindig telefonon jelezte, hogy a különbözetet adja át megbízottjának. Lapértesülés szerint ez a megbízott egy taxisofőr volt. – Védencem a sajtóból értesült arról, hogy neve az ügy kapcsán felmerült, s bár ezután háromszor is elhagyta az országot, mégis mindig visszatért – mondta a jogász, aki szerint ezt figyelembe véve, illetve azt, hogy maximálisan együttműködve a rendőrséggel feltáró vallomást tett, indokolatlanná teszi előzetes letartóztatásának fenntartását. A jogász beszámolt arról is, hogy Abdo Mahmoud hajlandó lenne tisztázni magát Magyarországon, amennyiben nem helyeznék előzetes letartóztatásba.

Tegnap beszámoltunk róla: Kulcsár Attila feltehetőleg még a sáveltolás előtt értesült az idén júniusban végrehajtott forintleértékelésről, és ezt az információt fel is használta. Nemzetbiztonsági forrásból úgy értesültünk, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal valóban gyűjtött adatokat azt vizsgálva, hogy történt-e kiszivárogtatás, államtitoksértés, vagy bűncselekmény, de erre utaló jelet nem találtak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.