Röviden

MTI
2004. 03. 01. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Katariak letartóztatása
Moszkva. Katar megerősítette, hogy az orosz hatóságok őrizetbe vettek két katari állampolgárt Moszkvában. A két birkózó Moszkván keresztül Szerbiába tartott, hogy részt vegyen egy olimpiai selejtezőn. A hírügynökségek egyelőre hiába tudakolták a hír valóságtartalmát az orosz hatóságoktól, de a letartóztatás kapcsolatban lehet Zelimhan Jandarbijev volt csecsen elnök katari meggyilkolásával. Bár a dohai belügyminisztérium nem hozta nyilvánosságra a február 20-án elfogott gyanúsítottak nevét és állampolgárságát, moszkvai közlésekből egyértelműen kiderült, hogy az orosz különleges szolgálat két munkatársáról van szó. (MTI)

Indiai választások
Újdelhi. Április 20. és május 10. között előre hozott parlamenti választásokat tartanak Indiában – jelentette be az országos választási bizottság vezetője. Közel 650 millió választásra jogosult járulhat az urnákhoz négy időpontban, április 20-án és 26-án, illetve május 5-én és 10-én. A szövetségi parlament alsóházát február elején feloszlatták Atal Bihari Vádzspaji miniszterelnök hindu nacionalista kormányának kezdeményezésére. Vádzspaji pártja, a Bháratíja Dzsanata Párt úgy ítélte meg, hogy mostani népszerűsége miatt érdekében áll az esedékesnél hat hónappal előbbi megméretés. (MTI)

Chávez tankokat is kész bevetni
Caracas. Hugo Chávez (képünkön) venezuelai államfő kemény fellépéssel fenyegette meg az ellenzéket azután, hogy két ember életét vesztette, ötvennégyen pedig megsebesültek az ellenzéki tüntetők és a katonai rendőrség összecsapásában. Chávez fasisztáknak nevezte a tüntetőket és „washingtoni főnökeiket”, akik „megpróbálták megzavarni a fejlődő országokat tömörítő G-15 csoport csúcsértekezletét”. Közölte, hogy kész akár tankokat is bevetni az ellenzék által ellenőrzött rendőrség ellen. (MTI)

Holbrooke alkut kötött Karadzsiccsal
Belgrád. Richard Holbrooke volt amerikai külügyi államtitkár-helyettes beismerte, hogy Washington a daytoni egyezmény után alkut kötött a háborús bűncselekményekkel vádolt, volt boszniai szerb elnökkel, Radovan Karadzsiccsal. Az Egyesült Államok volt balkáni megbízottja szerint a daytoni egyezmény aláírása után az amerikai kormányzat be akarta tiltatni a Szerb Demokrata Pártot, ehelyett azonban megegyezett Karadzsiccsal, hogy távozik a párt és a boszniai Szerb Köztársaság éléről. Holbrooke nem szólt arról, hogy a kiegyezéssel előre felmentették volna Karadzsicsot a hágai Nemzetközi Törvényszék vádjai alól. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.