Hiúzok támadása – elindult a legnagyobb Lynx-gyakorlat – számolt be arról a hatalmas katonavonatról a Honvédelmi Minisztérium a közösségi oldalán, amely a fél országot átszeli. A tárca tájékoztatása szerint
a Magyar Honvédség történetének legnagyobb Lynx-gyakorlatát hajtja végre a hódmezővásárhelyi 1. Gránátos Zászlóalj a Bakony szívében, a Központi Gyakorló- és Lőtéren.
A június 4-ig tartó felkészülés során a honvédség először vonultat fel egyszerre 21 darab Lynx KF–41 gyalogsági harcjárművet.

A bejegyzés szerint
a kihelyezett felkészülés nemcsak az alakulat harcképességét fokozza, hanem fontos lépést jelent a modern haditechnikai eszközök beérkezésével szükségessé vált szemléletmód változtatásában, valamint a kiképzési rendszer átalakításában is.
A honvédelem.hu cikke szerint a mintegy 45 tonnás harcjárműveket kedd este indították útnak Hajmáskérre, ahonnan szerdán tovább szállítják őket a nullponti lő- és gyakorlóterére.
A szokatlan méretű katonavonat összeállításáról a Délmagyar is beszámolt.
– A katonák egy vasútmódszertani foglalkozás után kezdenek hozzá a járművek vasúti kocsira állítására. Mivel a harcjárművek napszakkorlátosak, ezért a Lynxek már tegnap éjszaka kiérkeztek a vasútállomásra – mondta Nagy Zoltán törzszászlós a vármegyei lapnak. A honvéd törzszászlós kiemelte, sok az újonc katonájuk, vannak olyanok, akiknek ez az első vagy a második vasúti „berakásuk”.
– A harcjárművek vezetőinek a vasúti kocsikra álláskor nincs egyszerű dolguk, hiszen mindössze 1 centiméteres tűréssel dolgozunk, ami nagy pszichés megterhelést jelent az újonc katonáknak – tette hozzá a törzszászlós.
A Délmagyar cikke szerint a mintegy fél kilométer hosszú, az említett Lynx, vagy magyarul Hiúz páncélozott gyalogsági harjárművek mellett BTR–80-as lövészpáncélosokat és Leopard 2-es alvázra épült, 57 tonnás Buffalo vagy magyarul Bölény becenevű harctéri műszaki mentő járműveket is szállító szerelvény súlya 2200 tonna.
A Szeged365 bejegyzése szerint a menet kedden kora este indult Hódmezővásárhelyről, majd Szeged -Rókus állomáson haladt végig, amit a lap egyik olvasója videón is megörökített.
A Lynx jelenleg a legfejlettebb gyalogsági harcjármű, mivel kiváló hálózatkezelést, védelmet, mobilitást és tűzerőt kínál, moduláris felépítésének köszönhetően sokféle feladatra konfigurálható. A Lynx első rendszeresítője a Magyar Honvédség lett, az első harcjárművet 2022 végén adták át.
Ezt még a németországi Unerlüssben rakták össze, és azóta folyamatosan érkeznek az újabb példányok, de immár a zalaegerszegi gyárból is juttatnak a honvédséghez.
A Rheinmetall Hungary Zrt. gyárát a Zala vármegyei városban 2020-ban kezdték el építeni, 2023-ban indult el a gyártás, majd egy évvel később gördült ki az első ott összeszerelt, „magyar” Lynx. Amint arról a Magyar Nemzet is beszámolt, a magyar mellett az olasz hadsereg is a Lynx rendszeresítése mellett döntött.
A Magyar Honvédség 2029-re összesen 218 Lynx harcjárművet és az azokat támogató műszaki tankot állít szolgálatba, ezáltal tovább erősítve hazánk védelmi képességeit. A Lynxek döntő többsége a Rheinmetall Hungary zalaegerszegi üzemében készül.