Kirostált nemzeti szervezetek

Az öttagú Országos Rádió és Televízió Testület elnökének és két kormánypárti tagjának szavazatával több nemzeti társadalmi szervezetet „kirostált” a közmédiumok nagykuratóriumi szavazásából – értesültünk. A Fidesz és az MDF tiltakozik.

Pindroch Tamás
2004. 04. 07. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ma hozzuk nyilvánosságra a sorsolásban részt vevő szervezetek listáját – mondta el lapunknak Vékony Éva, az ORTT szóvivője. Szavai szerint mindenki, aki a szabályoknak megfelelt, részt vehet a sorsoláson. Ezzel szemben úgy tudjuk, egy testületi tag módosító indítványában csaknem húsz – a polgári értékeket képviselő – társadalmi szervezetet kívánt a nyilvántartásba felvetetni, amelyek közül csak hármat fogadott el az ORTT többsége, az MSZP és az SZDSZ-es tag, illetve Kovács György elnök.
Halász János, a Fidesz frakciójának szóvivője emlékeztetett rá, Kovács elnökjelöltként a kulturális bizottság előtti meghallgatáson még azt mondta, nem ismétlődhet meg a tavalyi sorsolás előtti kirostálás. Közölte: a Fidesz számára elfogadhatatlan a politikai alapon meghozott, egyértelműen diszkriminatív döntés. Balogh László (MDF) közölte: az ellenzék azon indítványát, hogy a civil szervezetek minél szélesebb rétegei ott legyenek a kuratóriumokban, az ORTT többsége megakadályozta.
*
Az ORTT két órára eltiltotta az RTL Klubot a műsorszolgáltatástól, mivel a Balázs, Mónika és Fókusz című produkciók többször megsértették a médiatörvény kiskorúak védelmét kimondó passzusait. Ugyanezért a TV2-nek fél órára kell ma felfüggesztenie műsorát. Az RTL és a TV2 bíróságon támadja meg a döntést, így az elsötétítés elmarad. A Budapest TV viszont eleget tesz az egyórás műsorfelfüggesztésének.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.