Újabb történelmi csúcson zárt a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, miután a BUX 10,31 pontos emelkedéssel 11 326,50 ponton zárta a tegnapi kereskedést, ami a hétfői kereskedési nap záróértékéhez képest 0,09 százalékos erősödést jelent.
A részvénypiac forgalma magas, 20,93 milliárd forint volt. A négy vezető részvény a Matáv és a Richter kivételével tovább drágult, a Mol és az OTP történelmi csúcson zárta a kereskedést. A Mol 0,85 százalékkal 7735, az OTP 0,85 százalékkal 4031 forintra drágult. A Matáv 0,11 százalékkal 940, a Richter 2,23 százalékkal 21 900 forintra gyengült. A Matáv forgalma 2,42 milliárd, a Molé 4,86 milliárd, az OTP-é 5,4 milliárd, a Richteré 6,13 milliárd forint volt. Az Egis 2,36 százalékkal 8885 forintra gyengült, 707 millió forint volt a forgalma. Az FHB ára 8,48 százalékkal 8240 forintra csökkent, 304 millió forint értékben kelt el. Az Antenna Hungária ára 10,7 százalékkal 2845 forintra erősödött, 560 millió forint értékben cserélt gazdát. A Graphisoft 2,08 százalékkal 1601 forintra gyengült, 60 millió forint volt a forgalma, a Synergon ára 4,21 százalékkal 455 forintra csökkent, 40 millió forint értékben kelt el – jelentette az MTI.
Balázs Bertold, a Buda-Cash Brókerház Rt. szakértője elmondta: a Matáv azért gyengült, mert a Nokia profitfigyelmeztetést tett közzé, délután részvényei 18 százalék körül gyengültek a vezető nyugati tőzsdéken, s ez kihatott a Matáv kereskedésére is. Az Egis és a Richter a gyógyszerár-befagyasztás határideje körüli bizonytalanság miatt gyengültek. Az Antenna Hungária látványos drágulása annak köszönhető, hogy a társaság tíz év után idén fizet először a tavalyi eredmény terhére osztalékot, ennek mértéke is számottevő, hisz eléri a tíz százalékot; a céggel kapcsolatban olyan piaci híresztelések is napvilágot láttak, miszerint külföldi befektetők érdeklődnek iránta. Ezek a hírek vételre ösztönözték a befektetőket – tette hozzá. A bróker kiemelte, hogy a Mol az utóbbi három nap egyértelmű nyertese.
A határidős indexpiacon az idei decemberi BUX-lejárat elszámoló ára 31 ponttal 12 070 pontra csökkent.

Menczer Tamás: Elfogtam egy levelet!