Röviden

MTI
2004. 04. 02. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Olasz fenyegetettség
Róma. Az olasz főváros elleni terrorfenyegetéseket tartalmazó videokazettát foglalt le Cremonában az olasz rendőrség, amely szerint az Itáliában működő Anszár asz-Szunna (Szunna harcosai) csoport szorosan kötődik az al-Kaida nemzetközi terrorhálózathoz. A rendőrség szerint Róma városa az egyik lehetséges fő célpont, amelyet „csak erővel és fegyverekkel lehet meghódítani” az iszlám terroristák szerint. (MTI)
Merénylet készült Szaakasvili ellen?
Tbiliszi. A grúz elnök elleni merénylet előkészítésével vádolta meg tegnap az ország délnyugati részén fekvő Adzsária vezetését a grúz állambiztonsági minisztérium. Gigi Ugulava, a grúz állambiztonsági miniszter helyettese közölte, hogy „megdönthetetlen bizonyítékokkal” rendelkeznek a Mihail Szaakasvili elleni merénylet előkészületeiről. Tömeges szabálytalanságok miatt mindeközben megsemmisítette két adzsáriai körzet március 28-i parlamenti választási eredményét a grúz központi választási bizottság. (MN)
Ellentmondásos figura a BBC élén
A brit kormány tegnap kinevezte a BBC új elnökét, miután januárban az úgynevezett Hutton-jelentés kritikájára válaszul a társaság előző vezetője megvált tisztségétől. Michael Grade (képünkön) óriási tapasztalattal rendelkezik a médiában, de szakértők megjegyzik, hogy önfejűségéről ismert. Gavyn Davies azért mondott le, mert az iraki háborúban való részvétel indokául szolgáló információkat vizsgáló, Lord Hutton főügyész által vezetett bizottság súlyosan elmarasztalta a BBC-t az ügyben tanúsított magatartása miatt. Az ellenzéki konzervatívok üdvözölték Grade, „az erős ember” kinevezését. (MN)
Amerikai szigorítás, kínai válasz
Washington. Kiterjesztik az Egyesült Államokba való belépéskor kötelező ujjlenyomatvétel és fényképkészítés szabályát a Washingtonnal egészen szoros szövetségben levő államok polgáraira is. Huszonhét országot érint az új intézkedés, köztük Nagy-Britanniát, Japánt és Ausztráliát. Az új szabályozás szeptember 30-tól lép érvénybe. Ezzel párhuzamosan olyan információk láttak napvilágot, amelyek szerint válaszlépésül az amerikaiakkal szemben Kína is hasonló intézkédésekre készül. (MN)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.