Áradások áldozatai

MTI
2004. 05. 12. 16:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ötven ember halálát okozták a szokásosnál csapadékosabb esős évszak miatt bekövetkezett áradások a kelet-afrikai Kenyában. A rendőrség és a helyi vöröskereszt tegnapi közlése szerint országszerte 38 ezer embert érint közvetlenül a katasztrófa, s közülük tízezer vesztette el otthonát. Ötvenen vagy vízbe fulladtak, vagy az áradásokhoz valamiképpen kapcsolódó balesetekben vesztették életüket. Az esős évszak az április–május hónapokra terjed ki, s a meteorológusok előre figyelmeztettek, hogy az idén szokatlanul sok csapadék várható.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.